اعمال محدودیت های جدید کرونایی برای تهران ، مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران

به گزارش تور ایتالیا ارزان، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به قرار دریافت تهران در شرایط نارنجی، از اعمال محدودیت های کرونایی برای تهران خبر داد.

اعمال محدودیت های جدید کرونایی برای تهران ، مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه شرایط جدیدی در شهر تهران به دلیل قرار دریافت در شرایط نارنجی اعمال خواهد شد، درباره محدودیت های اعمالی اظهار کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع و از سویی دیگر خروج خودروها از شهرهای نارنجی نیز ممنوع است. استانداری تهران به زودی اعلام خواهد کرد که این محدودیت فقط در شهر تهران است یا در کل استان تهران.

وی در ادامه درباره حضور کارکنان ادارات نیز شرح داد: دستگاه هایی که در شهر تهران خدمات ضروری ارائه می دهند یک سوم کارکنان خود را باید کاهش دهند و دستگاه هایی که سایر خدمات را ارئه می دهند باید از نصف ظرفیت کارکنان خود به صورت حضوری استفاده کنند.

حریرچی تاکید کرد: همچنین مشاغل گروه سوم و چهارم مانند تجاری، بازرگانی و ... که قبلا اعلام شده است کدام گروه ها هستند - باید به مدت دو هفته تعطیل شوند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت تا زمانیکه شهر تهران در شرایط نارنجی قرار گرفته است باید کلیه فعالیت های آموزشی از جمله مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تعطیل شوند. از سویی دیگر فعالیت های فرهنگی در تهران مانند نماز جمعه، نمازهای جماعت و کلیه مراسم های آیینی و ملی و مذهبی نیز باید تعطیل شود.

حریرچی اضافه نمود: مسافرانی که در تهران هستند و پلاک غیربومی دارند از زمان اعلام شدن رنگ نارنجی برای تهران، 72 ساعت فرصت دارند که این شهر را ترک کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه رعایت دستورالعمل ها به 56 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: این موضوع می تواند سبب افزایش ابتلا و بستری و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی شود.

معاون کل وزارت بهداشت در خاتمه شرح داد: ما در مجموع 67 شهر نارنجی و قرمز داریم که حدود 30 درصد از جمعیت کشور را شامل می شود. کاهش رعایت دستورالعمل ها با توجه به اینکه در حال حاضر با ویروس جهش یافته انگلیسی روبرو هستیم، احتمال بروز اپیدمی را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1751

به "اعمال محدودیت های جدید کرونایی برای تهران ، مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های جدید کرونایی برای تهران ، مهلت 72 ساعته برای خروج مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید