اروپا لبه پرتگاه رکود مالی

خبرنگاران: یک اقتصاددان شانس وقوع رکود مالی در منطقه یورو را 70 درصد دانست.

اروپا لبه پرتگاه رکود مالی

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش اقتصانیوز، به نقل از سایت طلا؛ محمد الریان، اقتصاددان ارشد موسسه بیمه ای آلیانتس آلمان با اشاره به کاهش محسوس نرخ رشد کشورهای اروپایی در ماه های اخیر گفت که منطقه یورو اکنون بر لبه پرتگاه قرار گرفته است. وی اضافه نمود: نه تنها در منطقه یورو بلکه هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی دارای مسائل خود هستند. در واقع هیچ پیشرفتی محسوسی ایجاد نشده است و سیاست قاطع تقویت رشد نیز مشاهده نشده است.

این اظهارات تنها کمی پس از آن بیان می گردد که بانک مرکزی آلمان در گزارشی نسبت به تداوم رشد مالی منفی این کشور هشدار داد. بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم سال برای نخستین بار در طول یک دهه اخیر کوچک شد و رشد منفی 0.1 درصد را تجربه کرد. با این حال بانک مرکزی آلمان هشدار داده است که به دلیل پا برجا بودن مسائل به ویژه در بخش صنعت، خطر تداوم رشد منفی در فصل های بعدی نیز وجود دارد.

از سوی دیگر مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مساله ای است که به ابعاد نگرانی ها از وضعیت مالی اروپا دامن زده است. نشریه ساندی تایمز با استناد به اسناد محرمانه گزارش نموده است که احتمال بروز قحطی مواد غذایی و سوختی در انگلیس در صورتی که این کشور بدون توافق تعیین اتحادیه اروپا را ترک کند، وجود دارد.

الریان با اشاره به بحران در ایتالیا نیز می گوید: اختلاف بین دولت ائتلافی این کشور بسیار زیاد است و مساله بدهی و بودجه به یک اختلاف اساسی بن این کشور و اتحادیه اروپا تبدیل شده است. رشد مالی ایتالیا سال ها است که در حال درجا زدن است و چشم انداز روشنی برای تقویت این رشد وجود ندارد.

وی اضافه نمود: هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی رشد زیر یک درصد داشتند که ناامید کننده بود، آلمان و ایتالیا نیز رشد منفی و صفر درصدی را تجربه کردند.

این مطلب برایم مفید است

4 نفر این پست را پسندیده اند

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 شهریور 1398 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 346

به "اروپا لبه پرتگاه رکود مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا لبه پرتگاه رکود مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید