آژانس سفر گروسی به تهران را تایید کرد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که مدیرکل آژانس روز شنبه هفته آینده به تهران سفر خواهد نمود.

آژانس سفر گروسی به تهران را تایید کرد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (پنج شنبه) سفر قریب الوقوع رافائل گروسی مدیرکل آژانس به ایران را تائید کرد.

وی گفت که گروسی قرار است روز شنبه هفته آینده به تهران سفر و با مقامات ارشد ایران ملاقات کند.

به گفته سخنگوی آژانس، گروسی بعلاوه یک کنفرانس خبری درباره بازگشتش به وین برگزار خواهد نمود.

به گزارش ایسنا، شب گذشته نیز بعضی رسانه های داخلی ایران از سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز های آینده به ایران خبر داده بودند.

نورنیوز در این باره گزارش داد: محتمل است سفر مدیرکل آژانس به تهران با ابتکار وی برای دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی مطرح میان ایران و آژانس مرتبط باشد.

بدنبال مذاکرات فشرده چند هفته اخیر مقامات سازمان انرژی اتمی ایران با آژانس و توافقات کلی حاصل شده، رافائل گروسی روز شنبه به تهران سفر خواهد نمود و با مهندس اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات می نماید.

به نظر می رسد که فرایند تعاملات ایران و آژانس به گونه ای محسوس رو به بهبودی است.

بسته شدن فرایند سوالات در مورد یکی از اماکن چهارگانه مورد نظر آژانس در آخرین گزارش مدیرکل این نهاد بین المللی از جمله شواهد بهبودی فرایند تعاملات مورد اشاره می باشد.

اگرچه هنوز در مورد جزییات سفر گروسی به تهران خبری منتشر نشده، ولی انتظار می رود این سفر با ابتکار مدیرکل آژانس برای دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی مطرح میان ایران و آژانس مرتبط باشد.

بر اساس گزارش های دریافتی از وین، مذاکرات میان ایران و آژانس در طول 10 روز گذشته بسیار سخت و پرچالش بوده، اما حفظ روابط حرفه ای و همکاری مستمر میان سازمان انرژی اتمی کشورمان با آژانس در ایام اخیر در کنار ابتکارات و خلاقیت های سازنده دو طرف، یاری شایان توجهی به تداوم مفاهمه میان ایران و آژانس نموده است.

موضوعات پادمانی جاری میان ایران و آژانس به یکی از اصلی ترین عوامل کندی فرایند مذاکرات وین مبدل شده و اگر سفر گروسی به تهران بتواند در دستیابی به نقشه راه مشترک برای حل و فصل موضوعات پادمانی جاری میان ایران و آزانس یاری نماید می توان به برطرف یکی از موانع مهم حصول توافق در مذاکرات برطرف تحریم ها در وین امیدوار بود.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2227

به "آژانس سفر گروسی به تهران را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس سفر گروسی به تهران را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید