آلمان: طالبان بدون فشار جهانی سرانجام جنگ افغانستان را نمی پذیرد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر عدم خروج سریع نیروهای خارجی از افغانستان اظهارداشت که طالبان بدون فشار جهانی راهکار سیاسی برای انتها جنگ را نمی پذیرد.

آلمان: طالبان بدون فشار جهانی سرانجام جنگ افغانستان را نمی پذیرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان با حضور در مجلس این کشور گفت که جامعه دنیای باید جلو خروج شتابزده نیروهای خارجی از افغانستان را بگیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با تاکید بر این که خروج شتابزده به نفع طالبان تمام می گردد، اظهارداشت که ماموریت نیروهای خارجی در افغانستان باید مسؤولانه خاتمه یابد.

وزیر امور خارجه آلمان اضافه کرد که مذاکرات کنونی در قطر نخستین شانس واقعی برای برقراری صلح افغانستان است و نباید این فرصت از دست برود.

هایکو ماس به نمایندگان مجلس آلمان گفت که حضور نیروهای خارجی در افغانستان یکی از مهمترین ابزار فشار جامعه دنیای است و طالبان بدون فشار دنیای به یک راهکار سیاسی برای خاتمه دادن جنگ در افغانستان تن نخواهد داد.

وزیر خارجه آلمان هشدار داد که خروج شتابزده نیرو های خارجی از افغانستان سبب می گردد تا طالبان به جای ادامه مذاکره بر ادامه جنگ تاکید کند.

کابینه آلمان هفته گذشته حضور نیروهای این کشور در افغانستان را تا ژانویه 2022 میلادی تمدید کرد. با این حال، مجلس آلمان درباره تمدید ماموریت نظامی این کشور باید تصمیم بگیرد.

به گزارش صدای آمریکا، دولت آلمان هزار و 100 نظامی در افغانستان دارد و پس از آمریکا بیشترین شمار نیرو را در چارچوب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان مستقر نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1704

به "آلمان: طالبان بدون فشار جهانی سرانجام جنگ افغانستان را نمی پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: طالبان بدون فشار جهانی سرانجام جنگ افغانستان را نمی پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید