6 جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بهترین جاذبه های گردشگری پالرمو

قدیمی ترین مرزهای پالرمو، بین قصر نورمن و کلیسا جامع، در واقع اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر هستند. این شهر در قرن 9 تا 11 که زیر سلطه اعراب بود، به سمت بندرگاه گسترش پیدا کرد و به عنوان پایتخت امیران سیلسی شناخته می شد. این شهر در آن موقع مساجد و قصرهایی شبیه با مساجد موجود در بغداد داشت. نورمن ها در سال 1072 شهر را تسخیر کردند و در سال 1282 در انقلابی که با عنوان Sicilian Vespers شناخته می شد، تمام فرانسوی ها یا کشته و یا از شهر بیرون رانده شدند و جانشینان اسپانیایی آن ها شهر را گسترش دادند. بعد از اینکه در سال 1946 سیلیس تبدیل به ناحیه ای خودمختار شد، بندر پالرمو گسترش یافت و صنعت این شهر پیشرفت کرد. ولی با این حال، پالرمو ضعیف ترین مرکز استان در ایتالیا است. با خبرنگاران همراه باشید.

6 جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

کلیسا جامع پالرمو

طراحی شرقی کلیسا جامع پالرمو ماهیت نورمن اصلی آن را حفظ می کند- 3 محراب و قوس های متقاطع. در سمت جنوبی هم که رو به میدان است، شما از 1453 رواق گوتیک-کاتالان عبور می کنید و وارد کلیسا می شوید. یکی از این ستون ها که الهام گرفته از ستون های عربی قدیمی است، از یک مسجد گرفته شده است. در بالای درب ورودی یک موزاییک متعلق به قرن 13م است که در عکس مریم مقدس را در پس زمینه ای طلایی نشان می دهد.

کاخ نورمن - Palazzo dei Normanni

در قرن نهم، اعراب کاخی را برای امیر خود ساختند و در تحت حکومت حاکمان نورمن و فریدریش دوم، امپراتور مقدس روم، به زرق و برق این کاخ اضافه شد. ولی بعد از مدتی کسی دیگر به این کاخ توجهی نمی کرد و به آن بی توجهی شد. تا اینکه بعد از پیروزی اسپانیایی ها، یک نایب السلطنه حکومت در آن منطقه، این قصر را به عنوان محل اقامت خود انتخاب کرد. از سال 1947، مجلس منطقه ای سیسیل در این کاخ قرار گرفته است.

Cappella Palatina

این کلیسا دادگاه نورمن در سال 1140 ساخته شده است ولی نصب موزاییک های قرار گرفته در جای مخصوص کشیش این کلیسا در سال 1143 و بخش هایی دیگر از تزئینات کلیسا هم احتمالاً در سال های بعد به انتها رسید. موزاییک های دیوارهای غربی که نقش حضرت مسیح (ع) را در میان پیتر و پاول نشان می دهند، در سال 1350 به مجموعه اضافه شده است. علیرغم تمام تغییراتی که در طی قرن ها در این کلیسا صورت گرفت، نمای داخلی و صحن آن همچنان هماهنگی خود را حفظ نموده اند.

La Martorana

کلیسا Santa Maria dellAmmiraglio که معمولاً با نام کلیسا La Martorana شناخته می گردد، بیش از هرچیزی به خاطر موزاییک های زیبای قرن 12می خود معروف است. باروک شمالی این کلیسا بعد از زلزله ای که در حدود سال های 1720 اتفاق افتاده بود، و همراه با برج ناقوس به مجموعه اضافه شده است. این مجموعه عناصری از معماری عربی هم دارد، ولی اساس اصلی معماری آن بیزانسی است. این کلیسا در طول تاریخ دستخور تغییرات زیادی شده است. در سال 1200، چند بنای دیگر از قبیل یک سالن و برج ناقوس در سمت غربی این مجموعه اضافه شدند. در طی سال های آینده هم تغییرات دیگری هم در مالکیت و هم در ظاهر این کلیسا انجام شد. ولی علیرغم تمام این تغییرات، با ارزش ترین بخش این کلیسا، موزاییک هایی که در پس زمینه طلایی و قدیمی ترین موزاییک های نوع خود در سیلیس هستند، همچنان از سال 1150 سالم باقی مانده و حفظ شده اند.

موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی پالرمو مجموعه ای بی نظیر از آثار باستانی و یکی از بهترین مجموعه های ایتالیا است. بعضی از آثار باستانی که شهرت جهانی دارند در این موزه نگهداری می شوند. حتی اگر بخواهیم لیستی از برجسته ترین آثار این موزه را تهیه کنیم، باز هم لیستی طولانی خواهیم داشت.

در تور ایتالیا ارزان بخوانید: موزه مصرشناسی تورین در ایتالیا

دخمه های کاپوچین - Catacombe dei Cappuccini

صومعه کاپوچین، عجیب ترین جاذبه پالرمو، ولی در عین حال یکی از محبوب ترین جاذبه های پارلمو است. البته این صومعه را بیشتر به خاطر دخمه های محل قبر مردگانی که در آن قرار دارند می شناسند. این راهروهای زیر زمینی در حدود سال 1599 در درون سنگ های آتشفشانی حفاری شدند و تا سال 1881 از اینجا به عنوان محلی برای تدفین استفاده می شد. در داخل این دخمه ها حدود 8000 جسد مومیایی شده را مشاهده خواهید کرد که بر اساس جنسیت و موقعیت اجتماعی مرتب شده و یا روی زمین قرار گرفته اند ویا از دیوارها آویزان هستند. اگر از این دخمه ها دیدن کنید، احتمالاً حس خواهید کرد که لباس هایی که تن این مومیایی ها است جدید باشد. در حقیقت هم اینطور است. چراکه بستگان نسل های بعدی این مومیایی ها تا همین چندسال پیش لباس های تازه برای آنها می آوردند. گفتنی است که عکس برداری در این مکان ممنوع است و به شدت از آن جلوگیری خواهد شد.

Teatro Massimo

Giovanni Battista Basile و پسرش Ernesto این تئاتر که 3200 جایگاه دارد را در بین سال های 1875 و 1897 ساختند. این تئاتر در 16م ماه می 1897 به صورت رسمی افتتاح و تبدیل به یکی از اصلی ترین خانه های اپرا در سیسیل شد. تورهای دارای راهنما همه روزه بخش های مختلف این تئاتر را به شما نشان خواهند داد.

منبع: الی گشت
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 551

به "6 جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 جاذبه دیدنی شهر پالرمو ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید