150 دانشجوی خارجی در دانشگاه ارومیه تحصیل می کنند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه از تحصیل 150 دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد و گفت: از این تعداد 116 نفر در مقطع ارشد، 23 نفر در مقطع دکتری تخصصی و 11 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

150 دانشجوی خارجی در دانشگاه ارومیه تحصیل می کنند

جواد غلامی، مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه تور ایتالیا ارزان، از تحصیل 150 دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد و گفت: از این تعداد 116 نفر در مقطع ارشد، 23 نفر در مقطع دکتری تخصصی و 11 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

غلامی مطرح کرد: 100 دانشجوی خارجی در نیم سال اول سال تحصیلی 99-98 در دانشگاه ارومیه جذب شده اند که از این تعداد حدود80 درصد در مقطع ارشد، 15 درصد در مقطع دکتری و پنج درصد در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه شرح داد: حدود 80 درصد دانشجویان خارجی را آقایان و 20 درصد را بانوان تشکیل می دهند. با توجه به وجود اشتراکات فرهنگی و تاریخی و همچنین نزدیکی مسافت، بیشتر دانشجویان خارجی این دانشگاه از عراق و تعداد کمی نیز از کشور های ترکیه و افغانستان هستند.

وی در ادامه اضافه کرد: البته دانشگاه ارومیه از ادامه تحصیل دانشجویان دیگر کشور ها به ویژه از کشور های آذربایجان، تاجیکستان، ترکمنستان، پاکستان، سوریه، لبنان، کویت و دیگر کشور های منطقه استقبال می کند و درصدد هستیم که با معرفی بهتر قابلیت های دانشگاه ارومیه در این مناطق، در آینده از این کشور ها نیز جذب دانشجو داشته باشیم.

غلامی یادآور شد: امسال برای اولین بار دانشجویان خارجی دانشگاه ارومیه در سطحی گسترده در کلاس های مشترک با دانشجویان ایرانی در محل دانشکده ها مشغول به کسب علم و دانش هستند؛ هرچند در شرایطی که تعداد دانشجویان در یک رشته و گرایش زیاد باشد ممکن است برای آنان کلاس مجزا هم تشکیل دهیم.

مدیر دفتر روابط بین الملل دانشگاه ارومیه اظهار کرد: نظر به استقبال زیاد دانشجویان خارجی برای شروع تحصیل در نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98، مقرر شد در صورت به حد نصاب رسیدن متقاضیان پذیرش شده جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی مطابق مقررات معاونت آموزشی دانشگاه و موافقت گروه های درسی مربوطه، ثبت نام برای تشکیل دوره های مختص دانشجویان خارجی در نیمسال دوم هم صورت پذیرد؛ البته سیاست کلی ما تحصیل همراه و همزمان دانشجویان خارجی با دانشجویان ایرانی جهت ایجاد پیوند های علمی، تحقیقی و فرهنگی سازنده بین آنان است.

وی با اشاره به رشته های پرمتقاضی در میان دانشجویان خارجی گفت: رشته های حقوق، حسابداری، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، ریاضیات و کامپیوتر جزو رشته های پرمتقاضی در میان دانشجویان خارجی است. ما سعی می کنیم که امکانات آموزشی، رفاهی، اقامتی، ورزشی و حمایتی شایسته ای را برای دانشجویان خارجی فراهم کنیم و ضمن اذعان به وجود نواقص و کاستی ها در برخی حوزه ها، خود را به ارتقای سطح این نوع خدمات متعهد می دانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 666

به "150 دانشجوی خارجی در دانشگاه ارومیه تحصیل می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 دانشجوی خارجی در دانشگاه ارومیه تحصیل می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید