گفت و گوی وزرای خارجه ایران و امارات

به گزارش تور ایتالیا ارزان، وزیر امور خارجه در گفت وگو با همتای اماراتی خود، حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی و عامل ترور و خرابکاری در کل منطقه دانست.

گفت و گوی وزرای خارجه ایران و امارات

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفت وگو با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفت وگو و گفتگو پرداخت.

وزیر امور خارجه با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش ملاقات و رایزنی های دوجانبه میان مقامات دو کشور تاکید و آن را زمینه ساز توسعه و توسعه مناسبات میان دو کشور ارزیابی کرد.

امیرعبداللهیان اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران خواستار حفظ امنیت و پیشرفت برای همسایگان و منطقه بوده و مداخله و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند.

وزیر امور خارجه حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی و عامل ترور و خرابکاری در کل منطقه دانست.

استقبال وزیر خارجه امارات از رایزنی منظم مقامات تهران - ابوظبی

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفت وگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، از رایزنی های منظم مقامات ایرانی و اماراتی استقبال کرد.

امارات اجازه اقدامات مخرب از خاک خود علیه همسایگان را نمی دهد

وی تاکید نمود که امارات متحده عربی به هیچ طرفی اجازه اقدامات مخرب از خاک خود علیه کشورهای همسایه امارات را نخواهد داد و امنیت همسایگان را همواره مدنظر خواهد داشت.

طرفین بر تداوم تماس ها و رایزنی بین دو کشور تاکید و بعلاوه آخرین شرایط گفتگو برای برطرف تحریم ها را مورد رایزنی قرار دادند.

دعوت از همتای اماراتی برای سفر به ایران

بعلاوه امیرعبداللهیان از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2284

به "گفت و گوی وزرای خارجه ایران و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت و گوی وزرای خارجه ایران و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید