کمک 10 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بزوس پیشتر حتی از سوی کارمندان شرکت آمازون برای خساست در خرج کردن ثروتش در امور انسان محبت آمیز و عام المنفعه مورد انتقاد قرار داشته است.

کمک 10 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی

جف بزوس مالک شرکت آمازون و ثروتمندترین فرد جهان گفت 10 میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را صرف مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی خواهد کرد.

به گزارش تور ایتالیا ارزان به نقل از وب سایت رادیو سراسری آمریکا (NPR)، جف بزوس روز دوشنبه (دیروز) در یک پست اینستاگرامی خبر از اهدای 10 میلیارد دلار از ثروت شخصی خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی داده است.

بزوس حدود 130 میلیارد دلار ثروت دارد. 10 میلیارد دلار 8 درصد از ثروت خالص اوست.

او در پستی اینستاگرامی با اشاره به اینکه از تابستان سال جاری میلادی (2020) 10 میلیارد دلار برای مقابله با تغییرات اقلیمی هزینه خواهد کرد، نوشت: امروز خوشوقتم که از تاسیس بنیاد زمین بزوس، به شما خبر دهم. پدیده گرمایش زمین بزرگترین تهدید متوجه زمین ماست. من می خواهم همزمان با کمک به پیش بُرد طرح های فعلی برای مقابله با این پدیده، به راه های جدید مبارزه با آن هم کمک کنم. این بنیاد به دانشمندان، فعالان و سازمان های مردم نهاد و هر تلاشی که یک احتمال شدنی و واقعی برای حفاظت از طبیعت ارایه کند کمک خواهد کرد. ما قادریم که زمین را حفظ کنیم. این نیازمند یک تلاش جمعی است که شامل گروه های اقتصادی بزرگ و کوچک، دولت ها، نهادهای بین المللی و همه مردم می شود.

او افزود: این 10 میلیارد تازه شروع راه است و پرداخت آن از تابستان سال جاری شروع خواهد شد. زمین تنها چیزی است که همه ما در آن مشترکیم. من به حفظ آن متعهد خواهم بود، بیایید با هم حفظش کنیم.

پست اینستاگرامی مالک شرکت آمازون درباره کمک 10 میلیارد دلاری او به مقابله با تغییرات اقلیمی

بزوس پیشتر حتی از سوی کارمندان شرکت آمازون برای خساست در خرج کردن ثروتش در امور انسان محبت آمیز و عام المنفعه مورد نکوهش و انتقاد قرار داشته است.

در ماه می سال گذشته (2019) هزاران نفر از کارمندان آمازون با انتشار یک نامه سرگشاده از بزوس به خاطر عدم اقدام و کمک به مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی انتقاد کردند و در ماه سپتامبر همان سال نیز هزاران کارمند آمازون به همین خاطر دست به اعتصاب زدند.

یک روز پیش از اعتصاب ماه سپتامبر در نهایت شرکت آمازون در برابر فشارهای کارکنانش تسلیم شد و گفت تا سال 2040 ، یعنی 10 سال قبل از مهلت مقرر در توافق نامه اقلیمی پاریس، تولید کربن این شرکت را به صفر خواهد رساند. این شرکت همچنین گفت که تا سال 2024 ، تعداد 100 هزار ون برقی جدید برای تحویل بسته های خرید مشتریانش مستقر خواهد کرد.

بزوس در سال 2018 نیز با پیوستن به یک کمپین خیریه مبلغ 2 میلیارد دلار از ثروتش را برای کمک به بی خانمان ها و توسعه مدارس مناطق محروم اختصاص داد.

بیشتر بخوانید:

گرمایش 2 درجه ای جهانی خشکسالی سراسری زمین را به دنبال خواهد داشت

خطر خشک شدن یک چهارم زمین در 30 سال آینده

تغییرات اقلیمی، غفلت کشنده ایرانی ها و تدبیر کشورهای عربی و جهانیان

نرخ کنونی تغییرات اقلیمی در تاریخ زمین بی سابقه است

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 972

به "کمک 10 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 10 میلیارد دلاری ثروتمندترین فرد جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید