کلاهبرداری 110 میلیاردی با پیش فروش آپارتمان در گیلان

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران/گیلان فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری عامل کلاهبرداری 110 میلیارد ریالی در پوشش پیش فروش آپارتمان های در حال ساخت اطلاع داد.

کلاهبرداری 110 میلیاردی با پیش فروش آپارتمان در گیلان

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می نمایند که در این زمینه شهروندان باید دقت و هوشیاری خود را در مواجهه با این افراد بکار ببرند.

وی گفت: در پی گزارش های دریافتی مبنی بر کلاهبرداری از چند نفر در قالب پیش فروش آپارتمان در شهرستان رشت پیگیری موضوع در دستورکار ماموران پلیس آگاهی استان نهاده شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان اضافه نمود: با انجام تحقیقات معین شد، فردی با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان کارآفرین برتر و خیر که به طور انبوه در امر ساخت و ساز فعالیت می نماید، تعدادی آپارتمان در حال ساخت را در یکی از مناطق شهرستان رشت پس از تنظیم قولنامه های صوری هر واحد را به چندین نفر فروخته است که متهم این پرونده مبلغ 110 میلیارد ریال از خریداران کلاهبرداری نموده و متواری شده بود.

سردار ملکی توضیح داد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام تحقیقات و اقدامات همه جانبه هویت این متهم را شناسایی و پس از استعلام های اجرا شده معلوم شد این فرد چندین فقره سوابق کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر و محکومیت اقتصادی دارد.

وی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار گفت: ماموران پلیس آگاهی با کوشش های شبانه روزی و اقدامات فنی محل اختفای متهم را در استان تهران پیدا کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: خاتمه ماموران پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

وی در خاتمه با تاکید بر هوشیاری و دقت شهروندان در انجام هرگونه داد و ستد توضیح داد: متهم 38 ساله در تحقیقات پلیس به 17 فقره کلاهبرداری در پوشش پیش فروش هر یک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر به ارزش 110 میلیارد اعتراف و با تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و روانه زندان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1722

به "کلاهبرداری 110 میلیاردی با پیش فروش آپارتمان در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 110 میلیاردی با پیش فروش آپارتمان در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید