چطور از بندرعباس به قشم بروید؟

به گزارش تور ایتالیا ارزان، چطور از بندرعباس به قشم بروید؟ سوال بسیاری از گردشگران است. به خصوص آن دسته از مسافرانی که دوست دارند زمینی سفر نمایند و از آب های نیلگون خلیج فارس تماشا نمایند و ساعتی بتوانندبر روی دریا سفر داشته باشند. اگر چه که بسیاری از مسافران سفر هوایی را انتخاب می نمایند اما سفر زمینی به قشم نیز جذابیت های خودش را دارد و بسیاری از اهالی گردشگری برای لمس تجربه های منحصر به فرد راه دریایی را انتخاب می نمایند.

چطور از بندرعباس به قشم بروید؟

نا گفته نماند که زمینی رفتن مقرون به صرفه تر از سفر هوایی است و با توجه به این که شما فقط جهت دریایی ساحل بندرعباس به ساحل قشم را میتوانید انتخاب کنید که این تنها جهت دریایی پر رفت و آمد این منطقه هست و بسیاز زیبا با چشم اندازهای منحصر به فرد است. در این مقاله خبرنگاران جهت دسترسی راه دریایی بندرعباس به قشم را به شما مخاطب اهل سفر معرفی میکند.

انتخاب وسیله حمل و نقل در سفر

بسته به اینکه چه روشی را برای سفر به قشم انتخاب می کنید، راه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. انتخاب وسیله حمل و نقل مهم ترین عامل در رسیدن به قشم است. چطور از بندرعباس به قشم بروید می تواند سوالی باشد که پس از رسیدن به بندرعباس باید از خود بپرسید. اما قبل از آن باید بدانید که چگونه می خواهید به بندرعباس بروید.

جاذبه های گردشگری قشم و بندر عباس

قشم با جاذبه های بی نظیرش مقصد سفر بسیاری از مسافران در فصل پاییز و زمستان است. این جزیره بی نظیر آثار طبیعی دارد که تعدادی از آن ها فقط یک نمونه مشابه را در جهان وجود دارد. مثلا دره ستارگان قشم که مطابق آن فقط در آریزونا آمریکا وجود دارد. یا تنگه چاه کوه با دره های سنگی بی نظیرش یا جنگل حرا، لنج سازی وکشتی سازی سنتی ، بند لافت و جزایر ناز مقصدی مجذوب کننده و شگفت انگیز برای ایرانیان است که می توانند با سفر به این منطقه اوقات خوشی را فراهم کنند.

برای قشم گردی حداقل سه الی چهار روز وقت بگذارید. حتما جاذبه های قشم را مطالعه کنید و از اقامت کردن در اقامتگاه های محلی نیز غافل نشوید چون نوع معماری سنتی و بومی بناها تجربه دلپذیر برای شما خواهد بود. اگر چه بعضی سفر به قشم را برای خرید انتخاب می کنند و برای رفتن به بازار درگهان قشم هدفشان است اما یادتان باشد شما هم سوغاتی های بی نظیری را می توانید از بازار محلی قشم و مراکز خرید و سیتی ستاره و انتخاب کنید.

 • تاریخ گردی در قشم

در قشم و سواحلش می توانید تاریخ گردی نیز داشته باشید بندر لافت با حدود 110 حلقه چاه و چند بادگیر محله قدیمی بسیار زیبایی است که اهمیت این منطقه را از گذشته نشان میدهد. یادتان باشد غروب های بندر لافت با کشتی های سنتی چوبی یکی از برترین چشم اندازها برای عکاسی است. یکی دیگر از اهداف سفر به قشم می تواند شکم گردی باشد.

البته یادتان باشد حتی اگر به قصد شکم گردی نرفته اید از غذاهای اصیل جنوبی قشم بهره مند شوید. رستوران های قشم یکی از برترین محل ها برای خوردن کوسه ماهی، خرچنگ، میگو هستند. چنانچه ساکن شهر بندرعباس هستید و یا مسافر در این شهر و می خواهید راهی قشم شوید باید بدانید چطور از بندر عباس به قشم بروید. در ابتدا برای شما فاصله بندر عباس تا قشم را شرح میدهیم.

 • جاذبه های بندرعباس

حمام گله داری، چشمه آبگرم گنو، معبد هندوها، عمارت کلاه فرنگی، سواحل خلیج فارس و برکه های باران، کوچه پس کوچه ها یا بازارهای محلی بندر عباس و در کل سبک زندگی بندری و پوشش زیبای مردم محلی از جمله جاذبه های بندرعباس هستند.

فاصله بندرعباس به قشم چقدر است؟

اگر قصد دارید از بندرعباس به جزیره قشم سفر کنید باید مسافت آن را درنظر بگیرید. جزیره قشم سی کیلومتر با ساحل بندرعباس فاصله دارد. فاصله این مسافت با شناورهای دریایی حدود یک ساعت است. در طول جهت دریای نیلگون خلیج فارس و تلالو نور خورشید بر پهنه آبی دریا مجذوبتان خواهد نمود. حالا دیگر یکی از راهکارهای چطور از بندرعباس به قشم بروید را می دانید اما این کافی نیست.

بلیط شناورهای بندر عباس به قشم را تهیه کنیم؟

برای اینکه چطور از بندرعباس به قشم بروید نکته ای حائز اهمیت وجود دارد که آن خرید بلیط شناورها از جمله لنج، اتوبوس دریایی و لندینگ کرافت است. خبرنگاران به شما سایت http://www.qeshmepay.ir/ پیشنهاد می نماید. این سایت به صورت اینترنتی بلیط های شناور بندر شهید حقانی را تا اسکله شهید ذاکری قشم را می فروشد.

 • هزینه بلیط شناورهای دریایی

اصلا نگران هزینه شناورهای دریایی بندرعباس به قشم نباشید چون بسیار مقرون به صرفه است. ورود به آن با نوع شناور تندرو امروزه هر نفر 67500 تومان است. البته یادتان باشد که قیمت ها متغییر است و این که با چه نوع شناوری لنج، اتوبوس دریایی، لندینگ کرافت بخواهید سفر کنید قیمت ها فرق دارد. از سایت http://www.qeshmepay.ir/ قیمت ها به روز را می توانید جستجو کنید. هزینه اینکه چطور از بندرعباس به قشم بروید برای بسیاری از مسافران مهم است به خصوص آن دسته از ایرانگردانی که بازدید سفری شان بندرعباس، قشم، هرمز است و جزایر جنوبی را می خواهند با برنامه دقیق متصل به هم ببینند و در پی کاهش هزینه های سفری خود هستند.

سفر به جنوب با هواپیما

 • پرواز و دسترسی مستقیم با هواپیما به قشم

اگر تنها می خواهید به قشم بروید و در پی هواپیما هستید، می توانید به راحتی برای خرید بلیط هواپیما قشم اقدام کنید. با این شیوه مستقیم و در کمترین ساعت خود را به این جزیره بزرگ با جاذبه های متنوع می رسانید. با این حال خود را برای معطلی در فرودگاه و اتفاقات آب و هوایی غیر منتظره آماده کنید. در هر صورت جزیره قشم هم همچون تمام جزایر جهان ممکن است که تغییرات آب و هوایی بسیاری داشته باشد. اگر از تهران برای قشم هواپیما بگیرید، زودتر از دیگر وسایل حمل و نقل همچون سواری یا قطار به این جزیره می رسید.

از طرفی دیگر نیازی به رفتن به بنادر و اسکله های قشم و سوار شدن به قایق و کشتی مسافربری ندارید. پروازهای بسیاری از تهران به مقصد قشم هر روزه وجود دارد. در نتیجه با خرید هر یک از این بلیط هواپیماها می توانید پس از زمانی حدود یک ساعت و 40 دقیقه وارد جزیره قشم شوید.

از مزیت های این روش، این است که هیچ گونه خستگی نخواهید داشت و پس از رسیدن به جزیره زمان کافی برای گشت و گذار و تماشا جاذبه های قشم خواهید داشت. به راحتی می توانید به تماشا شهرهای مختلف جزیره بروید. از شهر قشم تماشا کنید. یا برای تماشا دلفین ها در جزیره هنگام راهی اسکله هنگام شوید.

اگر چه پرواز مستقیم تهران-قشم مزایای بسیاری دارد اما شما را از تماشا جاذبه های بین راه و لذت سوار شدن بر کرجی و قایق دور می نماید.

 • اطلاعات پروازی تهران قشم

 • سریع ترین زمان پرواز از مبدا تهران به مقصد قشم 1 ساعت 50 دقیقه است.
 • اولین پرواز روز ساعت 07:20حرکت می نماید و آخرین پرواز هر روز در ساعت 21:55 انجام می گردد.
 • 3 ایرلاین در ایران پرواز مستقیم تهران قشم را برگزار می کنند که محبوب ترین آن ها در میان مردم به دلایل متعدد همچون هماهنگی، زمان بندی و قیمت ها مربوط به پرواز هواپیمایی قشم است.
 • اگر با پروازهای با توقف می روید حدود 5 ساعت را برای آن در نظر بگیرید.
 • قیمت ها نیز متنوع بوده و بسته به های سیزن و لاو سیزن و نوع پرواز از 200 تا 900 تومان خواهد بود.
 • پرواز به بندرعباس

اگر تا حالا به جنوب سفر نکرده اید و تنها در پی مقصدی خاص نیستید، پیشنهاد می دهیم که ابتدا برای بندرعباس راهی این شهر شوید. سپس در پی جواب سوال چطور از بندرعباس به قشم بروید باشید! چرا که بندرعباس نیز پر از تماشای ها و جاذبه های بسیار است که می تواند چندین روز شما را سرگرم نماید. جاذبه هایی همچون محله های قدیمی و بازار ماهی ها تا تفریحات ساحلی متنوع که به راحتی می توانند اقامت شما را در این شهر بیشتر از برنامه ریزیتان کنند.

بعلاوه با سفر به بندر عباس و سپس رفتن به قشم می توانید از جاذبه های بین راه هم لذت ببرید. در اینجا حتی وسایل حمل و نقل نیز خود به نوعی جاذبه گردشگری محسوب می شوند.هر روزه از تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران همچون مشهد، پروازهای مستقیم به مقصد بندرعباس برگزار می گردد. می توانید پس از رسیدن به بندرعباس خود را برای گشت و گذار و اقامت در این شهر آماده نمایید یا اینکه به سمت قشم بروید.

در صورتی که می خواهید پس از فرودگاه به سمت قشم بروید، باید به سمت اسکله شهید حقانی بندرعباس بروید. از فرودگاه تا اسکله حقانی می توانید تاکسی بگیرید.

اطلاعات پروازی تهران بندرعباس

به علت ترانزیت بودن شهر بندرعباس پروازهای متعددی از تهران به بندرعباس صورت می گیرد و قیمت های متنوعی دارند.

 • هواپیمایی ها وایرلاین های متعددی همچون هواپیمایی های قشم ایر، کاسپین، زاگرس، ماهان و آسمان در این جهت مشغول به فعالیت هستند.
 • فاصله فرودگاه تا مرکز شهر حدود 5.8 کیلومتر است.
 • مدت زمان پرواز از تهران به بندرعباس یک ساعت و نیم است.
 • اولین پرواز ساعت 05:30 و آخرین پرواز در ساعت 19:20هر روزه انجام می گردد.
 • مدت زمان سریعترین پرواز با پروازهای با توقف، 3 ساعت 40 دقیقه است.
 • مسافت پروازی بین مبدا تهران و مقصد بندر عباس 1053km محاسبه شده است.
 • تعداد 6 هواپیمایی، پرواز مستقیم در جهت تهران به بندر عباس ارائه می کنند.
 • محبوب ترین هواپیمایی در جهت تهران به بندر عباس شرکت ماهان ایر است.

سفر هوایی بندر عباس به قشم آیا موجود است؟

بسیاری از مسافران در خصوص این که چگونه از بندرعباس به قشم بفرایند احتمال می دهند که به راحتی با پرواز هوایی می توانند این جهت را طی کنند. اما خبرنگاران به شما این نکته را گوشزد می نماید که تا به امروز جهت هوایی بندرعباس به قشم راه نیفتاده است و هیچ ایرلاین به آن پرواز ندارد. ممکن است در آینده این خط پروازی نیز ایجاد گردد ولی تا کنون هیچ سفر پروازی از بندر عباس به قشم است.

پس تنها گزینه سفری شما برای رفتن از بندرعباس به قشم گزینه زمینی از راه دریا هست. البته به خاطر شرایط دریا زدگی بسیاری از مسافران از رفتن به دریا اجتناب می کنند. توصیه خبرنگاران به شما این است که شرایط بدنی خود را بسنجید و اگر در راه دریایی دچار دریا زدگی می شوید باید جهت دیگری برای رفتن به قشم انتخاب کنید. این که مبدا سفری شما کدام شهر هست، مهم است اما سفر هوایی به قشم گزینه مناسبی به شمار می رود که با آن می توانید وقت بیشتری برای بازدید داشته باشد. که با توجه به مبدا خود می توانید به مقصد قشم در بخش رزرو بلیط هواپیما آن را آنالیز کنید.

سفر به جنوب با قطار

یکی از راحت ترین روش ها و ایمن ترین وسایل حمل و نقل، سفر با قطار است. قطار تهران بندرعباس شما را پس از گذشت

برای خرید بلیط قطار یادتان باشد که باید حتما چندین روز (تا یک هفته قبل) قبل از سفرتان بلیت قطار را بخرید. چرا که تمام واگن ها و جایگاه های قطار به سرعت فروش می فرایند. خصوصا اگر به تعطیلات همگانی نزدیک باشید یا بخواهید در تعطیلات به سفر بروید. گاهی بلیت های قطار از یک ماه پیش تمام می شوند. عید نوروز یکی از زمان های اوج قیمت ها و البته کمبود بلیت است.

پس از رسیدن به ایستگاه قطار می توانید به راحتی تا رسیدن به اسکله شهید حقانی بندرعباس تاکسی بگیرید.

با تاکسی حدود 20 دقیقه طول می کشد تا به اسکله حقانی برسید. این مسافت حدود 6.5 کیلومتر است. اگر دوست دارید که ابتدا با بندرعباس آشنا شوید به شما پیشنهاد می دهیم که به تماشا جاذبه های این شهر بروید.

از کدام بندر شهر بندرعباس به قشم برویم؟

موردی که باید در خصوص چطور از بندر عباس یه قشم بروید را بدانید این است که از کدام بندر می توانید در شهر بندر عباس بهره ببرید. در شهر بندرعباس باید به سمت بندر شهید حقانی بروید و از آنجا قایق های تندرو و یا لنج های قشم را انتخاب کنید. اگر می خواهید با خودرو شخصی تان را به قشم ببرید باید بگوییم که اصلا نگران نباشید. چون در بندر شهید حقانی کشتی های بزرگ که به لندینگ کرافت مشهور هستند ظرفیت نگهداری خودروی شخصی را دارند و همه روزه از ساعت 6 صبح تا 11 شب در حال رفت و آمد به قشم هستند. البته در های سیزن توجه داشته باشید پیدا کردن جای خالی آن بسیار سخت است و حجم مسافران زیادی به سوی جزیره قشم هست.

اما اگر در روزهای غیر تعطیل و وسط هفته سفر می کنید خیالتان راحت باشد که به راحتی میتوانید از کشتی های لندینگ کرافت بهره ببرید.

بندر پل به بندر لافت (قشم)، (مسافر و خودرو) بندر شهید باهنر (بندر عباس) به جزیره قشم از دیگر بنادری است که می توانید برای سفر بندر عباس به قشم از آن بهره ببرید اما پرتردد ترن بندر در شهر بندر عباس، بندر شهید حقانی است.

 • چگونگی شناورهای دریایی در هنگام مد در دریا

نکته دیگر در خصوص این که چگونه از بندر عباس به قشم بروید را خوب است بدانیم این است اگر دریا در حالت مد باشد و پرتلاطم و طوفانی باشد شناورهای دریایی از حمله قایق ها، اتوبوس های دریایی و لندینگ کرافت ها تردد نمی کنند و این به خاطر امنیت مسافران است. اگر چه که تماشا و یک سفر دریایی بسیار دل انگیز است اما حتما آب و هوای و شرایط دریایی را باید چک کنید.

توصیه هایی برای اینکه چطور از بندرعباس به قشم بروید

 • حتما باید به شما جلیقه نجات داده گردد و حتما باید آن را بپوشید.
 • در کرجی ها و قایق ها، از نشستن در مکان هایی که ناخدا و ملوانان کشتی ها مجاز نمی دانند، ننشینید.
 • در مواقع شرایط جوی نامساعد حتی اگر بلیط قایق هم خریده باشید، ممکن است که با کنسل شدن سفرها روبرو شوید. در شرایط جوی نامساعد تمام اسکله ها تعطیل می شوند.
 • قبل از رفتن به اسکله حتما شرایط جوی را آنالیز کنید.
 • اسکله شهید حقانی بندرعباس

شناورهای مسافربری که از اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری قشم، هر یک ساعت اعزام دارند. پس از سوار شدن به شناورها حدود 50 دقیقه زمان می برد که به بندر ذاکری قشم وارد شوید. هزینه بلیط هر نفر 12 هزار و 500 تومان در سال 97 است.

سفر به جنوب با خودرو سواری

پس از رانندگی در جاده های ایران، هنگامی که بندر عباس رسیدید شاید از خود بپرسید که حالا با ماشین سواری خود، چطور از بندرعباس به قشم بروید و چه باید انجام دهید. برای این موضوع باید با ماشین به سمت بندر پل در بندرعباس بروید. از این بندر با ماشین می توانید سوار لندی کرافت شوید و خود را به بندر لافت قشم برسانید.

 • اسکله بندر پل

برای رسیدن به بندر پل نزدیک به 70 کیلومتر جهت را باید طی کنید. بعلاوه هزینه حمل ماشین با لندی کرافت 50 هزار تومان است. خوشبختانه شما تنها برای هر مشاین مبلغ پرداخت می کنید و برای فرد هزینه ای نمی پردازید. هر چند طی مسافت بین دو بندر پل و لافت حدود 20 دقیقه است اما به علت زمان سپری شده برای رسیدن به بندرها و معطلی های موجود این زمان را 2 ساعت در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

معمولا مسافرانی که می خواهند جزایر جنوبی را در طی چند روز بازدید کنند از دو طریق به سواحل جنوبی می رسند یا به وسیله هوایی و یا زمینی (قطار و اتوبوس) که از مبدا خود به مقصد بلیط تهیه می کنند. چنانچه قصد سفر از هر مبدا به مقصد دارید تیم رزرو بلیط خبرنگاران یکی از بزرگترین سامانه های رزرو بلیط آماده پاسخ گویی به شما عزیزان است. وب سایت خبرنگاران برای سرچ پرواز بسیار آسان و سریع است و در کمترین زمان تمام جدول سفرهای هوایی و زمینی به شما نشان میدهد. البته یادتان باشد برای سرچ بلیط زمینی و هوایی هر یک از گزینه ها را انتخاب کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2318

به "چطور از بندرعباس به قشم بروید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور از بندرعباس به قشم بروید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید