انتهاِ خوش شاهنامه کشتی ایران در اسلو؛ شمردن مدال به وقت پاییز، ایران صاحب بیشترین طلای مسابقات

به گزارش تور ایتالیا ارزان، کشتی ایران که در دو رشته آزاد و فرنگی در مسابقات قهرمانی دنیا شرکت نموده بود و نماینده ای در بخش زنان نداشت، با 7 طلا از نظر مدالی، صدرنشین مسابقات شد.

انتهاِ خوش شاهنامه کشتی ایران در اسلو؛ شمردن مدال به وقت پاییز، ایران صاحب بیشترین طلای مسابقات

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مسابقات کشتی قهرمانی دنیا شب گذشته در اسلوی نروژ به سرانجام رسید. بعد از سومی تیم ملی آزاد که با 162 امتیاز و فاصله 11 امتیازی با روسیه قهرمان، حاصل شد، تیم ملی فرنگی هم با 146 امتیاز بعد از روسیه 152 امتیازی در صندلی نایب قهرمانی نهاده شد.

تیم ملی کشتی آزاد در این رقابت ها صاحب سه نشان طلا شد و تیم ملی فرنگی به 4 مدال طلا رسید تا تیم کشورمان با 7 طلا، در صدر جدول کیفیت مدالی مسابقات دنیای قرار بگیرد.

ایران در این دوره از مسابقات با حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در رشته آزاد و میثم دلخانی، محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و علی اکبر یوسفی در رشته فرنگی طلایی شد. سه نشان نقره در کشتی آزاد به وسیله علیرضا سرلک و امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و سه نشان برنز به وسیله مجتبی گلیج، محمدعلی گرایی و پژمان پشتام در کارنامه دو تیم آزاد و فرنگی ایران ثبت و تیم کشورمان در مجموع صاحب 13 مدال شد. با این شرایط ایران از نظر کیفیت مدالی در صندلی نخست نهاده شد.

آمریکا که در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان در مسابقات شرکت نموده بود، با 5 طلا، 5 نقره و 5 برنز و مجموع 15 مدال در جدول مدالی رده دوم را از آن خود کرد. ژاپن و روسیه هم که مانند آمریکا با سه تیم به نروژ رفته بودند، در صندلی های سومی و چهارمی نهاده شدند. ژاپن در این دوره از مسابقات در سه رشته آزاد و فرنگی و زنان صاحب 5 طلا، 3 نقره و 4 برنز و مجموع 12 مدال شد. روس ها هم به 4 طلا، 5 نقره، 9 برنز و 18 مدال رسیدند.

مقایسه با دوره گذشته

تیم ملی کشتی آزاد در دوره قبلی مسابقات دنیای که سال 2019 در نورسلطان برگزار گردید و گزینشی المپیک هم محسوب می شد، در رده چهارم دنیا نهاده شد. چند ماه بعد از مسابقات با مثبت شدن تست دوپینگ دو سنگین وزن، علاوه بر اینکه سهمیه 125 کیلوگرم از آن یدالله محبی شد، تیم کشورمان هم یک امتیاز بیشتر از آمریکا (با 94) در رده سوم دنیا نهاده شد. سومی تیم ملی آزاد در سال 2021 با امتیاز 162 همراه بود. تیم ملی فرنگی هم با 75 امتیاز در نورسلطان چهارم دنیا شده بود که این بار با دو پله صعود، با 146 امتیاز در صندلی نایب قهرمانی نهاده شد.

کسب مدال در اوزان المپیکی

تیم آزاد در حالی با 7 مدال به کار خود در مسابقات دنیای نروژ سرانجام داد که مدال طلای حسن یزدانی و امیرحسین زارع، نقره علیرضا سرلک و امیرمحمد یزدانی و برنز مجتبی گلیج در اوزان المپیکی به دست آمد. ضمن اینکه محمد نخودی و کامران قاسم پور که در اوزان غیرالمپیکی دو مدال نقره و طلا گرفتند، از توانمندی های فنی زیادی برخوردارند و قادر به تغییر وزن و کسب مدال در اوزان تازه هستند.

تیم ملی فرنگی هم با محمدرضا گرایی، محمدهادی ساروی و علی اکبر یوسفی در سه وزن المپیکی 67، 97 و 130 کیلوگرم صاحب طلا شد. برنز محمدعلی گرایی هم در وزن المپیکی 77 کیلوگرم به دست آمد. مثیم دلخانی و پژمان پشتام دو طلایی و برنزی تیم ملی فرنگی هم قطعاً قادر به رقابت در اوزان المپیکی در آینده هستند.

امیدوار به آینده

کشتی ایران در ابتدای پاییز، طلاهایش را شمرد. درخشش 7 طلا بر سینه 7 دلاور ایرانی می تواند نویدبخش روزهای خوبی باشد. 13 مدال دنیای، سرانجام خوش کشتی در سال 2021 بود.

رئیس فدراسیون کشتی که تأکید می نماید دیدی المپیک محور دارد، از فرمانداران و استانداران سراسر کشور خواسته که درهای باشگاه ها را به روی نونهالان و نوجوانان باز نمایند. قطعاً درخشش گوش شکسته ها در اسلو، جمعیت زیادی از پسران را به سمت باشگاه ها روانه خواهد نمود. حسن یزدانی ها، امیرحسین زارع ها، کامران قاسم پورها، میثم دلخانی ها، محمدرضا و محمدعلی گرایی ها و... قرار است از بین آنهایی که با کشتی یزدانی ـ تیلور، قاسم پور ـ کاکس، زارع ـ طاها آکگول و... به هوا پریده اند، متولد شوند.

کشتی حالا می تواند به آینده امیدوارتر باشد؛ آینده ای شبیه به گذشته ای که علیرضا دبیر دائماً تکرارش می نماید: اقتدار دهه 70 و تبدیل دوباره به ورزش اول کشور در بین مردم.

؛

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2027

به "انتهاِ خوش شاهنامه کشتی ایران در اسلو؛ شمردن مدال به وقت پاییز، ایران صاحب بیشترین طلای مسابقات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتهاِ خوش شاهنامه کشتی ایران در اسلو؛ شمردن مدال به وقت پاییز، ایران صاحب بیشترین طلای مسابقات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید