وقتی دروغ می گوییم دماغ کوچک می گردد نه بزرگ ، داستان پینوکیو دروغ است!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، دانشمندان دروغ سنجی را با صحت 80 درصدی ساخته اند که بر اساس دمای بینی نشان می دهد که آیا فرد دروغ گفته است یا نه؟

وقتی دروغ می گوییم دماغ کوچک می گردد نه بزرگ ، داستان پینوکیو دروغ است!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، داستان پینوکیوی چوبی که با دروغ گفتن دماغش بزرگ می شد را باید به فراموشی سپرد چراکه به عقیده محققان دانشگاه گرانادا که دستگاه جدید دروغ سنج را ساخته اند، دمای بینی انسان هنگام دروغ گفتن پایین آمده و بنابراین رو به کوچک شدن می گذارد.

بنابراین داستان پینوکیو به گفته محققان کاملاً برعکس است و نمی تواند صحیح باشد.

محققان دانشگاه گرانادا که روی موضوع تأثیر پینوکیو کارنموده اند، می گویند وقتی انسان دروغ می گوید 1.2 درجه سانتی گراد دمای نوک بینی شان کاهش یافته و هم زمان دمای پیشانی 1.5 درجه سانتی گراد بالا می رود.، درحالی که انسان به صورت ظاهری ممکن است متوجه آن نگردد. این اختلاف دما حکایت از دروغ گفتن داشته و بر این اساس آن ها متوجه دروغ گفتن فرد می شوند.

دستگاه جدید صحیح تر از دروغ سنج های موجود است و واکنش عجیب بدن به وسیله قدرت مغز هنگام دروغ گفتن و همچنین میزان اضطرابی که پیدا می کنیم؛ دلیل بالا و پایین رفتن حرارت در پیشانی و بینی می گردد.

بیش از 60 دانشجوی داوطلب با این دستگاه و به وسیله سیستم اسکن تصویری حرارتی توسط محققان مذکور مورد آزمایش قرار گرفتند و از آن ها پرسیده شد که آیا فلان سلبریتی را از نزدیک دیده اند یا حادثه تصادف رانندگی داشته اند یا نه؟

دکتر گومز میلان مسئول این تحقیق متوجه شد که بیش از 80 درصد از دانشجویان هنگام دروغ گفتن دمای بینی و پیشانی شان تغییر نموده است.

وی می گوید: ترکیبی از روش دروغ سنج و مصاحبه استراتژیک در کنار ترموگرافی می تواند ایده آلی برای پلیس، فرودگاه ها، اردوگاه پناهندگان و ... باشد.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 123

به "وقتی دروغ می گوییم دماغ کوچک می گردد نه بزرگ ، داستان پینوکیو دروغ است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی دروغ می گوییم دماغ کوچک می گردد نه بزرگ ، داستان پینوکیو دروغ است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید