هزینه های زندگی در آمریکا؛ دستمزد بالا، زندگی گران، سهم قابل توجه هزینه مسکن، گران ترین و ارزان ترین ایالت ها، درآمد مشاغل

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران: زندگی در آمریکا در مقایسه با دیگر کشورهای غربی گران قیمت محسوب می گردد.

هزینه های زندگی در آمریکا؛ دستمزد بالا، زندگی گران، سهم قابل توجه هزینه مسکن، گران ترین و ارزان ترین ایالت ها، درآمد مشاغل

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش تور ایتالیا ارزان به نقل از سایت اینترنیشنز، میانگین هزینه های زندگی در آمریکا در مقایسه با سایر نقاط دنیا میزان بالایی دارد. بالا بودن هزینه های زندگی در آمریکا بیشتر تحت تاثیر کلان شهری هایی مانند نیویورک و سانفرانسیسکو قرار گرفته است. اما مناطق روستایی آمریکا به طور قابل توجهی ارزان تر هستند. بیشترین هزینه زندگی در آمریکا به هزینه های مسکن اختصاص دارد.

به طور معمول، حدود 30 درصد از دستمزد صرف هزینه های مسکن می گردد. قیمت مواد غذایی نیز از سایر کشورهای غربی بیشتر است. در جدول زیر هزینه های اجاره بها، تحصیل در مدارس خصوصی و بیمه های خصوصی سلامت در امریکا با چند کشور دیگر مقایسه شده است.

هزینه بیمه سلامت

هزینه مدارس خصوصی

متوسط اجاره بهای مسکن

500 دلار در ماه

10 هزار دلار در سال

1700 دلار در ماه

آمریکا

150 دلار در ماه

14 هزار دلار در سال

1300 دلار در ماه

استرالیا

40 دلار در ماه

9 هزار دلار در سال

900 دلار در ماه

کانادا

150 دلار در ماه

21 هزار دلار در سال

1200 دلار در ماه

انگلیس

هزینه های زندگی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا بسیار متفاوت است. نیویورک، لس آنجلس و سانفرانسیسکو از گران ترین شهرهای دنیا هستند. زندگی در این کلان شهر ها هزینه بسیار بالایی دارد. هزینه خدمات و قیمت مواد غذایی نیز در این شهرها میزان بالایی دارد. ایالت های می سی سی پی، آرکانزاس و اوکلاهاما نیز از ارزان ترین ایالت های آمریکا هستند. در جدول زیر هزینه های ماهانه زندگی برای یک فرد در گران ترین و ارزان ترین شهرهای آمریکا نشان داده شده است.

هانتسویل

فورت وین

پیتسبورگ

بوستون

واشنگتن

لس آنجلس

سانفرانسیکو

نیویورک

1500

1500

2000

3500

3500

3500

4500

4500

هزینه

متوسط حقوق در آمریکا یکی از بالاترین میزان دستمزدها در دنیا است. حداقل دستمزد نیز در ایالت های مختلف متفاوت است. حداقل دستمزد مشخص شده توسط دولت 7.25 دلار در هر ساعت است. حداقل دستمزد در منطقه نیویورک و واشنگتن به ترتیب 11 و 12 دلار در ساعت است. در جدول زیر متوسط دستمزد ساعتی و سالانه برای بعضی مشاغل نشان داده شده است.

حقوق سالانه (دلار)

دستمزد بر حسب ساعت (دلار)

مشاغل

150 تا 265 هزار

70 تا 130

پزشکان

195 هزار

95

مدیران ارشد

140 هزار

68

وکلا

70 هزار

34

حسابدار

21 هزار

10

صندوقدار

35 هزار

17

کارگر ساختمانی

25 هزار

12

نگهبان

70 هزار

34

پرستار

21 هزار

10

پیشخدمت

23 هزار

11

فروشنده خرده فروشی

حمل و نقل عمومی در مقایسه با خودروهای شخصی محبوبیت چندانی ندارد. اما در شهرهایی مانند نیویورک، استفاده از مترو، اتوبوس و تاکسی بسیار پرطرفدار است. متوسط قیمت بلیط مترو و اتوبوس نیز 2.5 دلار است. هزینه سوخت وسایل حمل و نقل در آمریکا در مقایسه با سایر کشورهای غربی بسیار ازران است.

سوخت در آمریکا از کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و چین ازران تر است. اتوبوس ارزان ترین وسیله برای سفرهای بین شهری در آمریکا است، اما محبوبیت چندانی ندارد. مسافرت با قطار هواداران بیشتری دارد و در مقایسه با اتوبوس، هزینه بیشتری دارد. سفرهای هوایی نیز گران قیمت هستند.

مترجم: گیسو جعفری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 7 مرداد 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1221

به "هزینه های زندگی در آمریکا؛ دستمزد بالا، زندگی گران، سهم قابل توجه هزینه مسکن، گران ترین و ارزان ترین ایالت ها، درآمد مشاغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های زندگی در آمریکا؛ دستمزد بالا، زندگی گران، سهم قابل توجه هزینه مسکن، گران ترین و ارزان ترین ایالت ها، درآمد مشاغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید