ممنوعیت پروازهای انگلستان ادامه دارد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد که تابع تصمیمات و ابلاغیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و بر این اساس فعلا تا 20 اسفند ماه پروازهای انگلستان ممنوع شده اما تصمیمی تا کنون برای محدودیت پروازهای کیش و قشم گرفته نشده است.

ممنوعیت پروازهای انگلستان ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران، ابولقاسم جلالی در تبادل نظر با ایسنا درباره آخرین شرایط بعضی از پروازهای خارجی و داخلی اظهار کرد: ممنوعیت پروازهای انگلستان بر اساس مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعلا تا 20 اسفند ماه ادامه دارد و تا هر زمانی که این وزارت خانه بگوید این ممنوعیت ادامه خواهد داشت. البته رصد و ارزیابی های مستمری از شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور اجرا شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس ارزیابی های اجرا شده تا کنون بیش از 16 میلیون دز واکسن در این کشور تزریق شده است و اگر به همین میزان در انگلستان واکسن زده گردد، مسئله کرونا در آنجا تقریبا حل خواهد شد و در حال حاضر نیز شرایط ابتلاء در انگلستان بهبود پیدا نموده است اما تا هر زمانی که مسئولان بهداشتی کشور بخواهند ممنوعیت پروازهای انگلیس ادامه خواهد داشت.

تصمیمی برای محدودیت پروازهای کیش و قشم گرفته نشده است

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به هجوم مردم به مناطقی مانند کیش و قشم که نگرانی های بسیاری هم به وجود آورده است، آیا این پروازها محدود نشده اند؟ گفت: تا به امروز هیچ تصمیمی برای محدود یا ممنوع شدن پروازهای کیش و قشم اتخاذ نشده است و اگر ستاد مقابله با کرونا یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیمی در این رابطه بگیرند مسلما آن را اجرایی خواهیم کرد.

جلالی درباره اینکه چرا تا به امروز این پروازها محدود نشده اند گفت: از آنجا که همه پروتکل های بهداشتی در پروازهای داخلی رعایت می گردد و مسافران پذیرش شده از فیلترهای متعددی مانند سامانه ماسک عبور می نمایند مسئله ای در این پروازها وجود ندارد و فعلا پروتکل هایی برای سفرهای زمینی به این مقاصد تدوین شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1701

به "ممنوعیت پروازهای انگلستان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت پروازهای انگلستان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید