مسجد قرطبه سومین بنای بزرگ جهان اسلام در اسپانیا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مسجد جامع قرطبه یا مثکیه، در شهر کودوبا اسپانیا قرار دارد و بنای این مسجد تقریباً 250 سال به طول انجامیده است. مسجد جامع قرطبه در سال 786 میلادی توسط عبدالرحمن اول بنا گردید.

مسجد قرطبه سومین بنای بزرگ جهان اسلام در اسپانیا

این مسجد بعد از تصرف مجدد شهر کوردوا توسط اسپانیایی‌ها به یک کلیسا تبدیل گردید. ارتفاع مناره این مسجد 20 متر بوده و نمای این مناره از سنگ‌هاى مرمر منقش به نقش‌هاى اسلامى طراحی شده است. در ضلع جنوبی مسجد قرطبه مناره دیگر این جاذبه در کشور اسپاینیا که به شکل مربع بوده که طول آن 12 متر  و ارتفاع آن 93 متر در 5 طبقه می‌باشد.

در مسجد قرطبه در شهر کوردوبا اسپانیا، چلچراغی با طول 4700 متر این مکان را که به شما توصیه می‌کنیم با تور اسپانیا ارزان به بازدید آن بروید، دیدنی‌تر کرده است. این مسجد داراى 1293 ستون از جنس مرمر بوده که تعدادی از ستون‌های آن تا به حال از بین رفته‌اند. مسجد قرطبه از 3 قرن پیش تا به حال جایگاهی والا در معماری به سبک اسلامی پیدا کرده است. این مسجد در اسپانیا در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

این بنا به عنوان سومین بنای بزرگ جهان اسلام به حساب می‌آید که مساحت کنونی آن یک مستطیل 140 در 190 متر می‌باشد که یک سوم آن را حیاطی با درختان پرتغال پوشانده و سه جانب آن را نیز رواق‌های تعمیر شده فرا گرفته است. مسجد قرطبه در قسمت جنوب غربى این شهر و در نزدیکى رود بزرگ الوادى قرار دارد که 4 کوچه باریک از چهار جهت آن را در احاطه کرده‌اند.

از نکات قابل توجه، شباهت معماری مسجد قرطبه به معماری مسجد جامع دمشق می‌باشد، آن هم به دلیل می‌باشد که از مسجد جامع دمشق به عنوان مدلی برای ساخت این مسجد استفاده کرده‌اند. با دانستن قیمت تور اسپانیا به این کشور زیبا و پرجاذبه سفر نمایید.

انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 884

به "مسجد قرطبه سومین بنای بزرگ جهان اسلام در اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجد قرطبه سومین بنای بزرگ جهان اسلام در اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید