عقب نشینی دسته جمعی نرخ سود به کانال 18

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران : نرخ سود اوراق دولتی در سررسیدهای مختلف به طور دسته جمعی وارد کانال 18 درصد شد تا برای دومین روز پیاپی نمودار بازدهی مسطح بماند.اتفاقی که به گفته تحلیل گران نماد نااطمینانی از شرایط بورس است.

عقب نشینی دسته جمعی نرخ سود به کانال 18

به گزارش خبرنگاران نرخ سود اوراق دولتی در بازار ثانویه امروز هم مسطح ماند با این تفاوت که عدد آن به زیر 19 درصد نزول کرد.در بازار امروز خرید و فروش اسناد خزانه بازده اوراق نیم واحد درصد کاهش یافت و به 18.5 درصد رسید. برای نمونه در سررسید یکساله از بازده اوراق نیم درصد کم شد که می تواند واکنشی به نزول بورس در روز جاری باشد.

در همین زمینه

منحنی بازدهی اوراق دولتی در 10 شهریور منتشر شد؛ سایه بورس بر نرخ سود/شرایط گرگ و میش در بازار اوراق

اما پدیده روز گذشته در بازار امروز هم تکرار شد که نشانه ای از باقی بودن فضای ابهام برای سرمایه گذاران حاضر در بازار است.در حالی که طبق قاعده نرخ سود در سررسید های مختلف باید متفاوت باشد اما در این بازار دو روز است که نمودار در سررسید های مختلف مسطح شده است.تحلیل گران می گویند:سرمایه گذاران تا زمانیکه از فرایند بورس مطئمن نشوند با احتیاط در این بازار قدم بردارند و نیم نگاهی به بورس به بازدهی بورس دارند تا در صورت افزایش به سرعت وارد این بازار شوند. به همین دلیل امروز هم در واکنش به نزول بورس سررسیدهای مختلف در بازار ثانویه اوراق دولتی دسته جمعی به کانال 18 درصد عقب نشینی کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1379

به "عقب نشینی دسته جمعی نرخ سود به کانال 18" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی دسته جمعی نرخ سود به کانال 18"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید