شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران، سایت منتسب به دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان پیرامون اظهار نظرهای بعضی مسئولین وزارت علوم بیانه ای به توضیح زیر منتشر کرد.

شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ارشد در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

متاسفانه وزارت خانه مذکور در رابطه با دانشگاه ایرانیان نه تنها تمهید مقدمات نمی کند بلکه با اقداماتی تبعیض آلود و با نقض مکرر قوانین و مقررات و نشر اکاذیب و با تشویش اذهان عمومی کوشش دارد تا از فعالیت های قانونی این دانشگاه ممانعت بعمل آورد.

دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان همه کوشش خود را به کار گرفته است تا در شرایطی آرام، گامی هر چند کوچک در خدمت به ارتقاء علمی ایران عزیز بردارد. اصل این است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور که ماموریت ذاتی اش یاری به آموزش عالی و فراوری علم است، به این مهم یاری نماید.

متاسفانه وزارت خانه مذکور در رابطه با دانشگاه ایرانیان نه تنها تمهید مقدمات نمی کند بلکه با اقداماتی تبعیض آلود و با نقض مکرر قوانین و مقررات و نشر اکاذیب و با تشویش اذهان عمومی کوشش دارد تا از فعالیت­های قانونی این دانشگاه ممانعت بعمل آورد.

در پاسخ به درخواست مردم عزیز و همه کسانی که پیگیر گسترش فعالیت های این دانشگاه هستند یک بار دیگر سابقه و مبانی تاسیس این دانشگاه و بعضی موارد را یادآور می شود.

1- در سال 1389 و به منظور تعامل علمی و سازنده بین دانشگاهی و بهره­مندی از ظرفیت دانشمندان ایرانی داخل و خارج از کشور و هم­افزایی علمی و سازنده بین دانشگاههای معتبر داخلی و خارجی و حرکت در مرزهای دانش از یک سو و تبیین علمی مبانی فلسفی و انسان شناختی بومی در عرصه علوم انسانی از سوی دیگر، مجوز تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان بدون هیچ محدودیت و قید زمانی از شورای گسترش آموزش عالی اخذ و متعاقب آن در بهمن ماه 1389 مجوز اصولی تاسیس همه رشته های علوم دانشگاهی در تمام مقاطع نیز از همان شورا دریافت شد.

2- در تیرماه 1392 شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با تایید تاسیس، ضمن دادن مجوز ایجاد شعبه در تهران، تصویب اساسنامه دانشگاه را به وزارتین علوم و تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی سپرد. این مصوبه طی نامه شماره 4909/92 ابلاغ و به شماره 19955 به تاریخ 16/6/92 در روزنامه رسمی کشور درج و منتشر شده است.

3- پس از تصویب اساسنامه، دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان با طی فرآیند قانونی ثبت یک نهاد حقوقی، در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به عنوان شخصیت حقوقی مستقل ثبت شد و آگهی قانونی آن در روزنامه رسمی به شماره 19955 چاپ و منتشر شد. اداره ثبت شرکت­ها و موسسات غیرتجاری با استعلام از همه مراکز و سازمانهای ذیربط و حصول اطمینان از طی مراحل قانونی مبادرت به ثبت و صدور شناسنامه حقوقی می­نماید و در خصوص دانشگاه ایرانیان تمام این مراحل در دولت یازدهم اجرا شده است.

4- دانشگاه ایرانیان در اجرای مقررات بارها ضمن مکاتبه با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معرفی امکانات و تجهیزات آموزشی و اساتید ذیصلاح مرتبط، آمادگی خود را برای پذیرش دانشجو اعلام نموده است که متاسفانه و علیرغم وظیفه قانونی، مسئولین وزارت علوم از ارائه پاسخ قانونی و کتبی خودداری نموده اند.

5- به رغم همه اقدامات قانونمند دانشگاه، بعضی مقامات وزارت علوم اصرار دارند به جای انجام وظایف قانونی، از یک سو مبادرت به انجام مصاحبه های مختلف علیه دانشگاه ایرانیان و نشر اکاذیب و اخیرا ارسال نامه تهدید آمیز کنند که مملو از تناقض است و از سوی دیگر کوشش نموده اند که شورای عالی انقلاب فرهنگی را برای لغو مجوز قانونی دانشگاه تحت فشار قرار دهند و در نهایت با استناد به یک نامه مبهم و غیرمتعارف دبیرخانه آن شورا، که نه مفهوم حقوقی از آن استنباط می شود و نه دارای آثار قانونی است مدعی بطلان مجوزهای قانونی دانشگاه گردند در حالیکه همان نامه نیز موید رسمیت دانشگاه است چرا که مجوزهای دانشگاه از سال 1389 اخذ شده است. البته شورای عالی انقلاب فرهنگی مجاز است که با طی مراحل، مصوبات خود را اصلاح و یا نسخ نماید که چنین امری اتفاق نیفتاده است.

6- نگرانی جدی و فراتر از تضییع حقوق دانشگاه ایرانیان، نقض مسلم حقوق شهروندی و تبعیض در اعمال قوانین بر اساس گرایش­های سیاسی است.

مسئولین وزارت علوم هر بار با یک عنوان اقدام به نشر اکاذیب علیه دانشگاه

نموده اند:

- گاهی گفته اند مجوز دانشگاه برای کشور امارات بوده است و لغو شده است.

- گاهی تغییر اعضای هیئت موسس را به عنوان علت اقدامات خود علیه این دانشگاه بیان نموده اند.

- گاهی گذشت دوره اعتبار مجوزهای سال 1389 را به عنوان عامل رفتار خود اعلام نموده اند.

- گاهی نامه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی را بهانه اقدام خلاف قانون خود قرار داده اند.

در حالیکه هیچ یک از این ادعاها واقعیت ندارد و اسناد آن در سایت رسمی دانشگاه منتشر شده است. بسیاری از موسسات غیر انتفاعی موجود از جمله بعضی که متعلق به مدیران فعلی وزارت علوم هستند بدون داشتن اساسنامه مصوب و یا سایر مجوزها اقدام به پذیرش دانشجو نموده اند ولکن نه تنها با اقدام تخریبی وزارت علوم و مصاحبه و تهدید روبرو نشده اند بلکه مورد حمایت نیز قرار گرفته اند.

آیا از مجموع این اقدامات وزارت علوم، سیاسی بودن مقابله با دانشگاه ایرانیان و اجرای گزینشی قانون آشکار نمی شود؟ نقض آشکار حقوق شهروندی نگرانی از توسعه دست اندازی به حقوق مردم را افزایش می دهد.

یادآور می شود که حقوق متعلق به ملت است و نه دستگاههای دولتی و حکومتی و این دستگاهها صرفا برای تامین و تحقق این حقوق بوده و هرگز مالک این حقوق نیستند که به دلخواه آن را تخصیص دهند و یا عده ای را منع کنند. هر اقدام آنان باید تابع قوانین باشد.

7- اگر وزارت علوم ادعا و یا شکایتی دارد باید به مراجع ذیصلاح مراجعه نماید نه اینکه با مصاحبه و تهدید و یا نشر اکاذیب مانع از بهره مندی از حقوق قانونی شود و یا اینکه خود هم شاکی باشد و هم در مسند قضاوت بنشیند.

8- بر مبنای رویه های موجود در تصویب و اجرای قوانین در حوزه آموزش عالی، اعتبار قانونی تاسیس دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان و فعالیت آن در تهران همچنان به قوت خود باقی است. این دانشگاه مجبور است جهت جلوگیری از ادامه اشاعه اکاذیب و تشویش اذهان عمومی توسط بعضی از مدیران وزارت علوم به مراجع قضایی شکایت نماید.

دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان اطمینان می دهد که از اراده خود برای خدمت به حرکت علمی کشور و ساحت مقدس علم و فناوری که اساس پیشرفت است نه منصرف می شود و نه عقب خواهد نشست.

والسلام علی من اتبع الهدی

روابط عمومی دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1184

به "شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دانشگاه ایرانیان از بعضی مدیران وزارت علوم !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید