سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا برگزار گردید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، همزمان با برگزاری بازی های آسیایی داخل سالن و رزمی، سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در عشق آباد ترکمنستان برگزار گردید.

سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا برگزار گردید

از سفر با تور ارزان پاتایا زمستان 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، کیومرث هاشمی رئیس کمیته المپیک کشورمان به عنوان عضو هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا در این مجمع شرکت کرد.

این جلسه به آنالیز فعالیت های قاره و استماع گزارشات مختلف از زمان آخرین مجمع که همزمان با بازی های آسیایی ساحلی برگزار گردید، پرداخت.

شیخ احمد در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: هر روز به مدد فعالیت وسیع توسعه در قاره و حتی فراتر از قاره و برگزاری رویدادهای عمده جنبش المپیک از جمله بازی های المپیک 2020 توکیو، بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن و اجرای سایر رویدادهای دنیای در آسیا، قاره کهن نقش عمده ای در جنبش دنیای المپیک ایفا می نماید.

با توجه به مسئولیتم به عنوان رئیس انجمن دنیای کمیته های ملی المپیک، می توانم اعلام کنم قاره آسیا امروز به نوعی راهنمایی ورزش دنیا را به عهده دارد که این امر بدون برقراری و حفظ روابط نزدیک با کمیته بین المللی المپیک امکان پذیر نخواهد بود.

نکته حائز اهمیت در این مجمع، حضور نمایندگان کمیته های ملی المپیک قاره های اقیانوسیه (استرالیا، نیوزلند، فیجی و ...) برای اولین بار در مجمع عمومی شورا بود که این نتیجه موافقت شورای المپیک آسیا با پیشنهاد شورای المپیک اقیانوسیه برای حضور ورزشکاران این قاره در بازی های داخل سالن و لذا ایجاد همبستگی بیشتر بین ورزش دو قاره انتخاب شد.

در این بخش رئیس کمیته اخلاق شورای المپیک آسیا ضمن ارائه گزارشی مربوط به اتهاماتی که در ارتباط با رئیس شورای المپیک آسیا مطرح شده بود، اعلام نمود تمامی مدارک در ارتباط با این پرونده توسط هیات رسمی و با حضور حقوقدانان مجرب بین المللی آنالیز و اینجا رسما اعلام می گردد اتهامات وارده تماما جعلی و بی اساس است.

سپس اعضای مجمع به اتفاق ارا گزارش کمیسیون اخلاق را تأیید و از ریاست شورا به سبب فعالیت های طولانی و خدمت به ورزش قاره و دنیا تجلیل کردند. در این مجمع پره میرو مدیر دفتر همبستگی المپیک کمیته بین المللی المپیک و همکارانش گزارشی مربوط به برنامه های جاری و رویکرد دفتر همبستگی در ارتباط با برنامه های 2020 - 2017 ارائه کردند.

در این گزارش اشاره شده است که کمیته بین المللی المپیک در برنامه های 4 سال آینده بر چند موضوع اساسی تمرکز خواهد نمود.

حمایت از ورزشکاران پاک، حمایت از آسیب دیدگان و پناهندگان، حمایت از ورزشکارانی که دوره رقابت آنها به اتمام رسیده و همچنین افزایش کمی و طولانی کردن دوره بورسیه ها، بیش از پیش در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که دفتر همبستگی به طور جاری و در برنامه های آینده از پروژه های ارتقای ارزش های المپیک، پروژه های خاص برنامه های ارتقای ورزشکاران (بورسیه برای حضور در بازی های المپیک) و مربیان (کارگاه های فنی) و برنامه های مدیریت و رهبری ورزش حمایت خواهد نمود.

در بخش مدیریت و روابط کمیته های ملی المپیک گزارشی در مورد چگونگی ارائه کار در ارتباط با مرور اساسنامه کمیته های ملی المپیک، ارتباط با دولت ها و نظارت بر انتخابات کمیته های ملی المپیک ارائه گشت.

در این مجمع همچنین نواب رئیس مناطق 5 گانه قاره و کمیته های تخصصی شورا به طور جداگانه گزارشات خود را ارائه کردند که مورد تأیید مجمع نهاده شد.

در ادامه گزارش پیشرفت کار توسط نمایندگان کمیته های برگزاری بازی های آسیایی جاکارتا 2018، بازی های آسیایی هانگجو 2022 ارائه ومورد تایید مجمع نهاده شد.

در سرانجام گزارش بازی های آسیایی ساپاروی ژاپن مطرح و کمیته برگزاری بازی های مذکور به علت برگزاری به موقع برنامه های و بازی ها مورد تقدیر و تشکر اعضای مجمع نهاده شد.

موضوع گنجاندن بازی های الکترونیک در بازی های آسیایی 2022 هانگجو چین مورد آنالیز نهاده شد و گزارشی نیز در این رابطه ارائه شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 798

به "سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی و ششمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید