ساخت نانو کره های کربنی برای دارورسانی هوشمند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پروین کیانی شجاعی از محققان طرح تهیه نانو ذرات هیبریدی کربنی با روش نوین گفت: با توجه به اهمیت کاربردهای وسیع نانو کره های کربنی توخالی در پایه کاتالیست، حامل های دارویی و در سیستم های ذخیر انرژی در باتری ها و از طرف دیگر به دلیل عملکرد بهتر نانو ذرات هیبریدی نسبت به ذرات کروی، در این مطالعات نانو ذرات هیبریدی توسط روشی تک ظرفی فراوری شدند.

ساخت نانو کره های کربنی برای دارورسانی هوشمند

وی گفت: این روش برای اولین بار برای تهیه نانو ذرات کروی کربنی به کار برده شده است و با توجه به کم کردن مراحل تهیه این نانو ذرات، می توان این تحقیقات را گامی در جهت تجاری سازی این مواد باشد.

کیانی روش فراوری این نانو ذرات را از روش پلیمریزاسیون به روش پیکرینگ در جا ذکر کرد و ادامه داد: در این روش فاز آلی شامل مواد اولیه تمامی لایه های هسته-پوسته- پوسته، در آب دیسپرس شده و سپس طی واکنش و جدایش فازی ساختار هسته- پوسته- پوسته تهیه شدند و در نهایت پس از کربنیزاسیون و حذف پوسته دوم، ساختار هیبریدی کربنی به دست آمد.

این محقق کاربرد اصلی نانو ذرات فراوری شده را در ساخت کاتالیست ها به عنوان پایه کاتالیست و همچنین در دارو رسانی به عنوان حامل دارو ذکر کرد و گفت: نوین بودن طرح، کم هزینه بودن به دلیل کاهش تعداد مراحل از مزایای و کاهش مراحل فراوری از مزایای رقابتی این طرح است.

این طرح از سوی پروین کیانی شجاعی و به هدایت دکتر فاطمه گوهرپی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 940

به "ساخت نانو کره های کربنی برای دارورسانی هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت نانو کره های کربنی برای دارورسانی هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید