رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرح استیضاح ترامپ

به گزارش تور ایتالیا ارزان، اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تشویق و تحریک طرفداران خود برای حمله به ساختمان کنگره این کشور، قانونگذاران آمریکایی را دوباره به فکر استیضاح وی انداخته است.

رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرح استیضاح ترامپ

کاترین کلارک دستیار رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز (آدینه) در مصاحبه با شبکه سی اِن اِن گفت که رأی گیری برای تصویب طرح استیضاح ترامپ در نیمه هفته آینده برگزار خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز به نقل از این مصاحبه، کلارک شرح داد: ترامپ باید از قدرت کنار گذاشته گردد و ما قصد داریم با هر ابزاری در این جهت حرکت کنیم تا مطمئن شویم برای حفاظت از دموکراسی خود، چنین اتفاقی رخ خواهد داد. اگر مایک پنس متمم 25 قانون اساسی ایالات متحده را جهت برکناری ترامپ فعال نکند، ما استیضاح را پیش می بریم.

از سوی دیگر، اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ را به خاطر سوء استفاده از قدرت و تحریک طرفدارانش برای حمله به کنگره، منتشر کردند.

در این پیش نویس آمده است: رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دفترش، با جرایم و تخلفات سنگین همراه بوده که تحریک عامدانه به خشونت علیه دولت ایالات متحده از جمله آن ها است.

در صورتی که این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد، جریان استیضاح در سنا پیگیری خواهد شد و در نهایت دوسوم نمایندگان سنا باید رئیس جمهور را مقصر بشناسند تا او برکنار گردد.

متن پیش نویس طرح استیضاح ترامپ

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، در متن طرح استیضاح ترامپ نوشته شده است: اندکی پیش از جلسه مشترک [کنگره]رئیس جمهور ترامپ برای گروهی از طرفداران سیاسی خود در مجاورت این محل سخنرانی کرد. [ترامپ]در آنجا بر این ادعا های غلط که ما این انتخابات را بردیم و آن را با اختلاف بالا بردیم تأکید کرد. وی همچنین به طور عامدانه بیاناتی را اظهار کرد که مشوق اقدامات غیرقانونی متعاقب در کنگره شد.

پیش از این، چند نفر از قانونگذاران آمریکایی از جمله ایلهان عمر و تد لیو نمایندگان کنگره آمریکا از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواستند تا با اجرای متمم بیست وپنج قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

کنگره آمریکا روز چهارشنبه در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از طرفدارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند.

حامیان ترامپ، اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند.

رسانه های آمریکایی نیز می گویند استیون ساند رئیس نیروی پلیس کنگره ایالات متحده میخواهد از سمت خود استعفا دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1615

به "رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرح استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرح استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید