خبرنگاران بورل و پمپئو آخرین تحولات بین المللی را آنالیز کردند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، لندن - خبرنگاران - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه آمریکا روز آدینه در تماس تلفنی آخرین تحولات بین المللی را آنالیز کردند.

خبرنگاران بورل و پمپئو آخرین تحولات بین المللی را آنالیز کردند

به گزارش خبرنگاران از تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، جوسپ بورل و مایک پمپئو مجمع جدیدی را برای گفت وگوهای دوجانبه میان کارشناسان اتحادیه اروپا و آمریکا درباره تحولات چین راه اندازی کردند.

آن ها همچنین درباره تداوم جلسات در سطح مقامات بلند پایه و کارشناسان دو طرف برای رایزنی و گفتگو در مورد مسائل حقوق بشری، امنیتی و چند جانبه توافق کردند. بر اساس این گزارش، مقرر شد که جلسه بعدی میان معاون وزیر امور خارجه آمریکا و دبیر کل سرویس اقدام خارجی اواسط نوامبر برگزار گردد.

دو طرف ضمن مرور تحولات اخیر در بلاروس نیز از مقامات این کشور خواستند تا با نمایندگان مخالفان دولت، به ویژه شورای هماهنگی انتقال قدرت در این کشور مذاکره نمایند. اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا حمایت خود از استقلال و حق حاکمیت بلاروس مورد تاکید قرار دادند

مناقشات در قره باغ از دیگر مسائلی بود که بورل و پمپئو درباره آن گفت وگو و دو طرف بر لزوم برقراری آتش بس فوری و احترام به توافق انجام شده در این رابطه تاکید کردند. آن ها از تمام بازیگران از جمله طرف های داخلی خواستند تا از هرگونه اقدامی که ممکن است باعث افزایش ریسک در این منطقه گردد پرهیز نمایند.

درگیری های نظامی میان نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان نزدیک به یک ماه است که ادامه دارد و با وجود این که طرفین طی این مدت دو بار در باره آتش بس توافق کردند، ولی عملیات نظامی در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه دارد .

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1456

به "خبرنگاران بورل و پمپئو آخرین تحولات بین المللی را آنالیز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بورل و پمپئو آخرین تحولات بین المللی را آنالیز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید