خبرنگاران آتش بس سه روز در افغانستان آغاز شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران- خبرنگاران- طبق اعلامیه طالبان، آتش بس سه روزه عید فطر میان نیروهای دولتی افغان و طالبان از ساعت 12 امشب (چهارشنبه) آغاز شد.

خبرنگاران آتش بس سه روز در افغانستان آغاز شد

به گزارش خبرنگاران از شبکه طلوع نیوز، گروه طالبان دو روز پیش اعلام نمود که به مناسبت عید فطر سه روز آتش بس اعلام می کنند، دولت افغانستان نیز از نیروهای امنیتی خواست که این آتش بس را رعایت کنند.

سخنگوی هیئت مذاکره کننده طالبان به طلوع نیوز گفت قرار نیست این آتش بس پس از روزهای عید ادامه یابد.

سید اکبر آغا فرمانده پیشین طالبان گفت: این آتش بس براساس یک توافق نیست و من فکر نمی کنم که تمدید شود.

هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان می گوید در هر بار مذاکره با طالبان از این گروه خواسته اند که آتش بس را در اولویت توافقات شان قرار بدهند؛ اما طالبان می خواهند که آتش بس واپسین چیزی باشد که دربارۀ آن توافق صورت بگیرد.

فوزیه کوفی عضو هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان شرح داد: افزایش خشونت ها باعث بی اعتمادی و انزجار مردم از فرایند صلح افغانستان می شود.

با این همه، شهفرایندان و نیروهای امنیتی افغانستان از گروه طالبان می خواهند که به آتش بس همیشگی تن بدهند و پس از روزهای عید نیز خشونت ها را افزایش ندهند.

پیش از این وزارت خارجه امریکا، حکومت افغانستان، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و یوناما از طالبان خواسته اند که آتش بس را تمدید کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1827

به "خبرنگاران آتش بس سه روز در افغانستان آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش بس سه روز در افغانستان آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید