جشنواره های رنگارنگ برداشت محصول در سراسر دنیا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، جشنواره برداشت محصول، جشنواره ای است که هر ساله در زمانی تعیین شده با توجه به فراوری محصولی که تعیینه یک کشور است، همراه با مراسم خاص و شاد برگزار می گردد.

جشنواره های رنگارنگ برداشت محصول در سراسر دنیا

جشنواره برداشت محصول، جشنواره ای بومی است که به مناسبت برداشت محصولی خاص به وسیله کشاورزان در سراسر دنیا برگزار می گردد. این جشنواره که به نوعی به ترویج فرهنگ نیز یاری می نماید، در بعضی منطقه ها و کشور ها به صورت خاص و رنگارنگ، بر پا می گردد. حال در این مقاله، بعضی از جشنواره های رنگارنگ برداشت محصول را در سراسر دنیا که معروف و شناخته شده هستند، معرفی خواهیم کرد.

جشن Pacu Jawi، اندونزی

زمانی که برداشت برنج در اندونزی به خاتمه می رسد، کشاورزان در غرب سوماترا (Sumatra)، به گاو های خود، تخته های چوبی وصل نموده اند و با آن ها مسابقه می دهند. نام این ورزش Pacu Jawi است که با این کار، قدرت گله را قبل از فروخته شدن در مزایده به نمایش می گذارند.

برداشت محصول در باربادوس (Barbados)

در قرن هجدهم، جزیره باربادوس بزرگ ترین فراوری نماینده شکر در دنیا محسوب می شد. آن ها به منظور بزرگداشت این موضوع، در خاتمه برداشت، جشنواره ای بر پا کردند که تا سالیان سال ماندگار شد. گر چه باربادوس در حال حاضر، دیگر صادر نماینده بزرگی نیست، اما این جشن در تقویم فرهنگی آنان به ثبت رسیده و تا به امروز نیز حفظ شده است.

جشن هونن ماتسوری (Honen Matsuri)، ژاپن

هر ساله، در شهر ژاپنی کوماکی (Komaki)، جشنواره هونن ماتسوری یا جشن حاصل خیزی، در اواسط بهار برگزار می گردد. این جشنواره به منظور بزرگ داشت باروری صورت می گیرد.

جشن شکرگزاری، ایالات متحده آمریکا

روزی که جشن شکر گزاری در آمریکا برگزار می گردد، به علت اهمیت فراوان و محبوبیتی که در این جامعه دارد، تعطیل رسمی است. این رویداد از سال 1924 شروع شد و با رها کردن بالون و شخصیت های کارتونی محبوب در آسمان، این روز را جشن می گرفتند. در حال حاضر نیز به همین گونه است. خانواده های آمریکایی در این روز گرد هم می آیند و داشته هایشان را به یاد می آورند و برای آن ها شکر گزاری می نمایند و در نهایت برای شام نیز بوقلمون سرو می نمایند.

جشنواره ماه، چین و ویتنام

جشنواره ماه، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین جشن هایی است که در چین و ویتنام برگزار می گردد. این جشنواره دارای آداب و رسوم فراوانی است، اما یکی از مهم ترین مراسم این جشن، درست کردن و خوردن کیک ماه است. کیک ماه، نوعی شیرینی است که با انواع شیره ها پر می گردد و در این روز مهم در همه جای چین و ویتنام سرو می گردد.

جشن برداشت محصول Costermongers، انگلستان

جشن پادشاه و ملکه مرواریدی، هر ساله با حضور گروهی از مردمان خیر خواه که لباس های مشکی یکدست تزئین شده با صد ها دکمه به شکل مرواری، به تن دارند، در انگلستان برگزار می گردد. پایکوبی و شادی، قسمتی از این جشنواره رنگارنگ است.

موهبت از دریا، یونان و قبرس

در بعضی جوامع در یونان و قبرس، مردم به مناسبت روز ظهور و تجلی عیسی، تن خود را در آب غسل می دهند. این جشن بدین شکل است که در آب یخ زده دریا، گودالی به شکل صلیب حفر می گردد و افراد داوطلب به دورن این آب سرد می فرایند و غسل می دهند. این افراد برای داشتن سال های خوب در به جای مانده عمر خود دعا می نمایند.

جشن سوکوت (Sukkot)، سرزمین های اشغالی

در دین و آیین یهود، سوکوت (جشن سایه بان)، جشن برداشت محصول و بعلاوه تعطیلات مذهبی آنان است. این جشن به مدت هفت روز برگزار می گردد و در این مدت، ساکا یا خانه ای موقت ساخته می گردد. این خانه به صورت سنتی با میوه هایی که از سقف حلق آویز شده اند، تزیین می گردد.

جشن بایساخی (Baisakhi)، هند و پاکستان

بایساخی، یکی از مقدس ترین تعطیلات در دین سیک (Sikh religion) است. هر ساله، هزاران زائر از حرم سیک در پنجاب هندوستان که محل تولد گورو نانک (Guru Nanak Dev)، که بنیان گذار دین سیک است، بازدید می نمایند. بعلاوه در این روز که معمولا در اعتدال بهاری است، کشاورزان بر سر زمین های خود حاضر شده، برداشت محصول انجام می گردد و با جشن و پایکوبی از خدا برای این نعمت ها تشکر می نمایند.

جشن چوسوک (Chuseok)، کره

چوسوک یکی از مهم ترین رویداد ها در کره، هم کره جنوبی و هم کره شمالی است. این جشن سه روزه که زمان برگزاری آن در اعتدال پاییزی (اواسط پاییز) است، با احیای سنت های قومی یعنی پایکوبییدن، شادی کردن و خوردن غذاهای مخصوص کره ای همراه است. بعلاوه در این جشن، افراد به تماشا خانواده های خود می فرایند و در این شادی را با یکدیگر سهیم می شوند.

جشن پونگال (Pongal)، هند

مراسم پونگال، جشنی چهار روزه به مناسبت برداشت است که به صورت گسترده در جنوب هند، برگزار می گردد. در روز سوم جشن، حلقه ای از گل های رنگارنگ و زیبا، خوشه گندم و زنگوله درست نموده و بر گردن گاو ها می اندازند. برای آماده سازی گاوها، این حلقه های رنگارنگ را می توانند به صورت آماده از فروشندگان خریداری نمایند.

جشنواره گل مادیرا (Madeira)، پرتغال

مادیرا، جزیره ای کشف شده به وسیله دریانوردان پرتغالی است که جشن برداشت محصول آن با جشنواره گل های خاص و رنگارنگ این جزیره همراه است. خیابان ها و افرادی که در جشن شرکت می نمایند، با هزاران گل تزئین شده اند.

منبع: کجارو / flipboard.com
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2217

به "جشنواره های رنگارنگ برداشت محصول در سراسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره های رنگارنگ برداشت محصول در سراسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید