تقویت روابط چین و ایران برای هر دو طرف مهم است

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که به چین سفر نموده است اظهار کرد توسعه و تقویت روابط چین و ایران برای هر دو طرف از اهمیت بالایی برخوردار است.

تقویت روابط چین و ایران برای هر دو طرف مهم است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

سردار باقری که بامداد چهارشنبه در پاسخ به دعوت رسمی همتای چینی خود در راس یک هیات بلندپایه نظامی وارد پکن شد در دیدار ژنرال لی شو چنگ رییس ستاد مشترک ارتش چین تاکید نمود: ایران برای ارتباط در همه ابعاد با جمهوری خلق چین، اهمیت فوق العاده ای قائل است در بخش نظامی هم روابط دیرینه ای داریم و امیدواریم این سفر بتواند نقطه عطفی برای توسعه و تقویت این روابط باشد.

وی با تبریک هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین گفت: دو کشور در طول چهار دهه گذشته روابط دیرینه خود را نه تنها حفظ نموده بلکه همیشه آن را تقویت نموده اند به طوری که هم اکنون شاهد روابط عمیق بین تهران و پکن هستیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تشکر از دعوت همتای چینی خود برای سفر به پکن از ژنرال لی شو چنگ رییس ستاد مشترک ارتش چین دعوت کرد به ایران سفر کند.

ژنرال لی شو چنگ رییس ستاد مشترک ارتش چین هم در این دیدار از سرلشکر باقری به عنوان شخصیتی متنفذ در جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: سفر جنابعالی به پکن راهبرد دو کشور را تقویت می نماید و سطح همکاری های دو جانبه را افزایش می دهد.

وی همچنین از سرلشکر باقری با عنوان مهمانی ویژه یاد کرد که سفر وی روابط توسعه یافته تهران پکن را وارد مرحله جدید خواهد نمود.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی در راس یک هیات عالی رتبه نظامی، به دعوت رئیس ستاد ارتش چین وارد پکن شد.

دیدار با مقامات عالی رتبه نظامی جمهوری خلق چین، آنالیز تحولات منطقه، تعمیق روابط دو جانبه دفاعی و گسترش همکاری ها از مهمترین اهداف سفر سرلشکر باقری به چین است.

تشکیل کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین و بازدید از مراکز صنعتی و علمی و سخنرانی برای نخبگان علمی و نظامی در دانشگاه عالی دفاع ملی چین از دیگر برنامه های سرلشکر باقری در این سفر سه روزه است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 381

به "تقویت روابط چین و ایران برای هر دو طرف مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت روابط چین و ایران برای هر دو طرف مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید