بیشترین شکایت مردم از کدام تخلفات بازار است؟

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران (پانا) - مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت با اعلام گزارشی درباره تخلفات انجام شده در بازار گفت در مردادماه سال جاری 14 هزار و 60 فقره گزارش و شکایت مردمی در مورد کالا و خدمات به وسیله ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شده است.

بیشترین شکایت مردم از کدام تخلفات بازار است؟

به گزارش سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، سیدمجتبی سجادی توضیح داد: این گزارش ها شامل 2 هزار و 414 مورد گزارش نوشتاری و یک هزار و 774 مورد حضوری و 9 هزار و 872 مورد تلفنی بوده که از مجموع آنها سه هزار 976 مورد متخلف و پنج هزار و 685 مورد غیر متخلف شناخته شد و چهار هزار و 402 فقره دیگر به دلیل انجام کار کارشناسی در حال پیگیری است.

وی ارزش ریالی پرونده ها را بیش از 800 میلیارد تومان ذکر کرد و اضافه کرد: از این تعداد شکایات 12 هزار و 530 فقره مربوط به کالا بوده و یک هزار و 530 مورد دیگر مربوط به خدمات است.

سجادی با اعلام اینکه بیشترین شکایات بر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و عدم درج قیمت است، توضیح داد: در بخش کالا مربوط به انواع نان و گوشت مرغ و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و رستوران های غذاخوری بوده است.

این مقام مسئول، بعلاوه درباره مصالحه قبل از شکایات هم توضیح داد: در این مدت، از مجموع شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده اند، 338 فقره در کارگروه های رسیدگی استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات در مورد راه های مختلف و متفاوت برای ثبت و رسیدگی به شکایات هم توضیحاتی ارائه داد و اضافه کرد: به منظور نظارت های پیشگیرانه، رصد و پایش بازار، جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات و ایجاد آرامش روانی در جامعه، سامانه 124 به طور شبانه روزی آماده رسیدگی به شکایات مردمی و شناسایی واحدهای متخلف مالی است و شهروندان در صورتی که احساس نمایند در خرید کالا و ارائه خدمات در حق آنها اجحافی اجرا شده می توانند به وسیله مراجعه حضوری، شماره گیری ازطریق تلفن 124، نوشتاری، پست و پورتال سازمان حمایت WWW.cppo.ir نسبت به تنظیم شکایات خود اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1992

به "بیشترین شکایت مردم از کدام تخلفات بازار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین شکایت مردم از کدام تخلفات بازار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید