بناهای تاریخی کرمان شناسایی و بهسازی می شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مریم ایلاقی حسینی در مصاحبه با خبرنگاران از شناسایی بناهای واجد ویژگی های تاریخی در محور گردشگری شهر کرمان اطلاع داد و گفت: شهرداری کرمان این بناها را به صورت موضعی – موضوعی شناسایی نموده و نسبت به طراحی و مرمت بدنه و دیواره ها طبق ضوابط نما، سیما و منظر شهری اقدام می نماید.

بناهای تاریخی کرمان شناسایی و بهسازی می شوند

ایلاقی حسینی با اشاره به ضرورت مرمت و بهسازی بافت تاریخی کرمان، اضافه نمود: با زنده نگه داشتن ارزش های محیطی و بصری بافت تاریخی شهر و ایجاد مسیرهایی برای چشم انداز معابر و مناظر شهری، کیفیت عرصه های عمومی شهر ارتقا می یابد.

وی از کرمان به عنوان شهر شش دروازه نام برد و اعلام کرد: کرمان در گذشته شش دروازه و برج و بارو داشته ولی اقدامات در زمینه معرفی این ظرفیت کمرنگ بوده است.

ایلاقی حسینی از شناسایی دروازه ها و دیوارهای شهر و مکان یابی آنها روی نقشه اطلاع داد و توضیح داد: مطالعات اولیه بر روی شش دروازه و قلاع دختر و اردشیر توسط مشاور انجام گردیده و فازهای بعدی محور گردشگری در دست طراحی است.

معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان، احیا و طراحی این خاطره تاریخی را ضروری دانست و اضافه نمود: بناهای تاریخی، اماکن فرهنگی، محورهای سیاسی و فضاهای تفریحی برای احیای محور گردشگری شهر کرمان شناسایی و بهسازی می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 86

به "بناهای تاریخی کرمان شناسایی و بهسازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بناهای تاریخی کرمان شناسایی و بهسازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید