آنالیز دقیق و کامل فعالیت های مالی اتاوا

به گزارش تور ایتالیا ارزان، اتاوا

اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و از جمله شهر هایی است که گردشگران بسیاری هرساله آن را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند. باید بدانید که اتاوا آب و هوای مناسبی نسبت به سایر مراکز کانادا داشته و می تواند سفری لذت بخش برایتان به ارمغان آورد. این شهر مرکز فعالیت های سیاسی, مالی, فرهنگی, گردشگری و… کانادا می باشد و از لحاظ مالی بر اقتصاد کشور کانادا تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل می توان گفت: اتاوا یکی از بنیان های کانادا می باشد که فعالیت های مالی اتاوا بر اقتصاد کلی کشور کانادا تاثیر گذار خواهد بود. باید بدانید که فعالیت های مالی اتاوا را نمی توان یک مورد خاص دانست چرا که اتاوا در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار گرفته و از دو روش خاکی و دریایی تجارت انجام می دهد. همانطور که می دانید فعالیت های مالی را می توان به 3 نوع دسته بندی نمود که هر یک خدمات و فعالیت های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت. اما بیشترین فعالیت های مالی اتاوا بر تجارت راسخ می باشد. اتاوا مرکزی تجاری و مالی کانادا تمامی وسایل وارداتی را پس از تایید به داخل کشور وارد می نماید و در صورت عدم تایید آن امکان صادرات و واردات وجود نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد فعالیت های مالی اتاوا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه به آنالیز چندی از مهمترین فعالیت های این شهر پرداخته ایم:

آنالیز دقیق و کامل فعالیت های مالی اتاوا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

تکنولوژی بالا و قدرت فدرال

یکی از مهمترین فعالیت های مالی اتاوا را می توان در تکنولوژی بالا در این شهر دانست. کارهای فناوری از اهمیت ویژه ای در این شهر برخوردار هستند و به همین دلیل بسیاری از مردم اتاوا که توانایی هایی در این زمینه دارند فعالیت خود را در زمینه فناوری آغاز کرده اند. امروزه بخشی از اقتصاد اتاوا را کارهای فناوری تامین می کنند که رفته رفته توانسته به عنوان بخش مرکزی فناوری کانادا تبدیل گردد. در مناطق تجاری اتاوا می توانید انواع محصولات فناوری را مشاهده نمایید که از اتاوا خارج شده و یا به آن وارد می شوند. توجه داشته باشید که داشتن تکنولوژی بالا سبب شده که بسیاری از مردم اتاوا درآمد بالایی داشته باشند. فعالیت های مالی اتاوا درآمد مناسبی داشته و بر اقتصاد کل کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود. توجه داشته باشید که فعالیت های مالی اتاوا بعضی در مناطق تجاری اجرا شده و بعضی به صورت غیر مستقیم هستند که هر یک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت.

فراوری ناخالص در فعالیت های مالی اتاوا

یکی دیگر از فعالیت های مالی اتاوا را می توان فراوریات داخلی دانست که در این رابطه می توان گفت: درآمد مردم اتاوا به دلیل فراوریات داخلی بالا بوده و بیش از تمامی شهر های کانادا می باشد و به همین دلیل کالاهای فراوریی اتاوا نقش اساسی در اقتصاد این شهر داشته و از جمله فعالیت های مالی اتاوا به شمار می روند. این کالا ها از طرق مختلف به فروش می رسند که بعضی از آنها صادراتی بوده و بعضی نیز به شهر های دیگر کانادا ارسال می شوند. توجه داشته باشید که در مناطق مختلف اتاوا می توانید مناطق تجاری که اقدام به فروش این محصولات کرده اند را مشاهده نمایید.

فعالیت های کشاورزی از جمله فعالیت های مالی اتاوا

مهمترین فعالیت های مالی اتاوا را می توان به فعالیت های کشاورزی نسبت داد که در این باره می توان گفت: بسیاری از مردم اناوا به کشاورزی مشغول هستند و به همین دلیل بخش اعظمی از درآمد این کشور مربوط به کشاورزی می باشد. البته در تمامی بخش های اتاوا کشاورزی صورت نمی گیرد و تنها یک بخش روستایی که در اتاوا واقع شده است فعالیت های کشاورزی را به خود اختصاص داده است. بخش روستایی اتاوا انواع اقسام اقلام کشاورزی را فراوری می کند و بیش از یک میلیارد دلار به فراوری ناخالص داخلی یاری می کند. فعالیت های مالی روستایی شامل مواردی مانند کشاورزی، خرده فروشی، ساخت و ساز، جنگلداری و معدن (جمع آوری)، گردشگری، فراوری، خدمات شخصی و تجاری و حمل و نقل می باشد. بخش کشاورزی اوتاوا نزدیک به 300000 هکتار زمین با بیش از 1300 عملیات کشاورزی و با حدود 10،000 نفر کارگر دارد که به همین دلیل به موقعیت شغلی جوانان نیز یاری بسزایی داشته است. کشاورزی نه تنها که از ارزش مالی بالایی برخوردار است بلکه می تواند از نظر گردشگری نیز حائز اهمیت بوده باشد. چرا که موجب افزایش اهمیت گردشگری روستای اتاوا نیز خواهد شد. شهر اتاوا از میان شهر هایی که فراوری ناخالص بسیاری داشته در سال 2005 در رتبه 13 قرار داشته است اما در سال 2010 توانست رتبه خود را به 5 برساند که امروزه نیز در همین رتبه به فعالیت خود ادامه می دهد.

گردشگری از فعالیت های مالی اتاوا

یکی دیگر از مواردی که بر فعالیت های مالی اتاوا تاثیر گذار بوده و مشخص کننده نوع آن خواهد بود را می توان صنعت گردشگری دانست. چرا که گردشگری هر ساله درآمد هنگفتی برای مردم اتاوا داشته و می توان گفت یکی از ارکان مشخص کننده اقتصاد کشور خواهد بود. اتاوا به دلیل اینکه جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و به همین دلیل شاهد سفر هر ساله میلیونها مسافر به کانادا و اتاوا هستیم. بی شک سفر گردشگران همراه با درآمد خواهد بود که درآمد گردشگری را می توان بیش از سایر موارد دانست. چرا که درآمد از این طریق به صورت غیر مستقیم بوده و بر اقتصاد اتاوا تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که گردشگران اتاوا در تمامی فصول زیاد بوده و بیشترین زمانی که گردشگران اتاوا را به عنوان مقصد انتخاب می کنند فصل تابستان خواهد بود. درآمد به وسیله گردشگری بر تمامی ارگان ها و اصناف اتاوا تاثیر مثبت خواهد گذاشت. به گونه ای که گردشگری هم سبب بالا بردن اقتصاد کشور کانادا شده و هم می تواند کسب و کار را در اتاوا بهبود بخشد. همچنین گردشگری سبب افزایش حمل و نقل این شهر نیز خواهد شد. در حالت کلی می توان گفت: گردشگری رابطه مستقیم با میزان درآمد مردم داشته و سابقه نشان داده که تمامی کشور ها و شهر هایی که گردشگر پذیر هستند از اقتصاد مناسبی برخوردار خواهند بود.

صادرات و واردات از فعالیت های مالی اتاوا

صادرات و واردات یکی دیگر از مهمترین فعالیت های مالی اتاوا می باشد که در این باره می توان گفت: صادرات از اتاوا به دلیل فراوری داخلی بالا بوده و به همین دلیل صادرات را می توان از جمله مهمترین و بهترین روش های بالا بردن اقتصاد کشور دانست. اما اتاوا به همان مقدار که کالاهایی را صادر می کند احتیاج به کالاهایی نیز خواهد داشت که این اقلام را از کشور های خارجی وارد می کند. توجه داشته باشید که این اقلام در انواع مختلف دسته بندی خواهند شد. باید بدانید که میزان واردات اتاوا نسبت به صادرات آن افت چشمگیری طی سالیان داشته است و روز به روز این شهر به خودکفایی نزدیک تر می رسد اما بسیاری از اقلام مصرفی مردم و همچنین کالاهای الکترونیکی اتاوا از سایر شهر ها و یا به صورت وارداتی تامین می گردد. در حالت کلی می توان گفت: مراکز تجاری بسیاری در سطح شهر اتاوا فعالیت می کنند که این مراکز فعالیت های متفاوتی با یکدیگر داشته و هر یک نقشی در فعالیت های مالی اتاوا دارند.

منبع: دلتابان
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 292

به "آنالیز دقیق و کامل فعالیت های مالی اتاوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دقیق و کامل فعالیت های مالی اتاوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید