با این روش فوری قند خون را پایین بیاورید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، یکی از نکات مهم که افراد مبتلا به قند خون بالا باید از آن آگاهی داشته باشند روش های خانگی و در دسترس برای پایین آوردن قند خون است. این روش های غیردارویی می تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد. برای کنترل قند خون می توانید غیر از مصرف دارو از روش های خانگی بسیار مفید و موثری استفاده کنید.

با این روش فوری قند خون را پایین بیاورید

تغذیه و قند خون

از آنجا که سطح قند خون ما بر اساس غذایی که می خوریم در نوسان است، یکی از راه هایی که می توانیم آن را کنترل کنیم، نظارت بر این است که چه چیزی و چند بار در روز می خوریم. خوردن هر سه تا پنج ساعت یکبار و داشتن ترکیب مناسبی از پروتئین، چربی، فیبر و کربوهیدرات در رژیم غذایی می تواند به متعادل نگه داشتن سطح گلوکز یاری کند.

تاثیر ورزش در کاهش قند خون

ورزش یکی دیگر از راه های عالی برای مدیریت سطح گلوکز است زیرا انرژی مورد احتیاج فعالیت بدنی از قند موجود در خون شما تامین می گردد. فعالیت بدنی منظم باعث افزایش فراوری انسولین می گردد، هورمون متعادل نماینده قند خون که به سلول های شما یاری می نماید گلوکز را برای فراوری انرژی جذب نمایند.

سرما درمانی چیست

سرما درمانی یکی از برترین راه ها برای مدیریت سطح گلوکز است زیرا بدن ما در مواجهه با دمای سرد چربی قهوه ای فراوری می نماید. بدن ما همواره در کوشش است تا حالت هموستاز را حفظ کند و این مورد به ویژه در خصوص تنظیم دمای داخلی بدن ما صادق است. هنگامی که در معرض سرما قرار می گیریم، بدن ما با جذب چربی و قند در خون واکنش نشان می دهد تا چربی قهوه ای فراوری کند و دوباره گرم گردد.

خوشبختانه، مجبور نیستید ساعت ها بیرون بروید و در برف غلت بزنید یا عصر خود را در وان پر از یخ بگذرانید تا از مزایای سرما درمانی بهره مند شوید بلکه قرار گرفتن در معرض سرما از 30 ثانیه تا حداکثر 10 دقیقه برای کاهش سطح قند خون شما کافی است.

بعلاوه می توانید به مدت یک دقیقه روی صورت خود آب سرد بپاشید و یا در زمان حمام کردن 30 ثانیه آخر دوش را به آب سرد تغییر دهید. حتی اگر هوا به میزان کافی سرد است در بیرون از خانه قدم بزنید.

منبع: عصر ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2457

به "با این روش فوری قند خون را پایین بیاورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش فوری قند خون را پایین بیاورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید