بانک جهانی: سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی در جهان اول شد ، چین در صندلی 64 جهان ، شروع آموزش های رسمی در سنگاپور از 4 سالگی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بانک دنیای با انتشار گزارشی جدید خاطرنشان کرد بر اساس آنالیز های صورت گرفته، سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی برپایه وضعیت سیستم فراگیر بهداشت و سلامت و آموزش گسترده، در صدر کشور های دنیا واقع شده است.

بانک جهانی: سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی در جهان اول شد ، چین در صندلی 64 جهان ، شروع آموزش های رسمی در سنگاپور از 4 سالگی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، بانک جهانی در گزارشی در نوسا دائو اندونزی محل برگزاری نشست سالانه صندوق بین المللی پول و این بانک گفت که 157 کشور در سراسر جهان در امسال از نظر وضعیت نیروی انسانی در دو بخش سیستم های بهداشت و سلامت و میزان آموزش مورد آنالیز نهاده شدند.

دراین مقایسه تطبیقی، شاخص سرمایه انسانی کشور های مختلف جهان براساس رتبه بندی آن ها در وضعیت کارکرد سیستم های بهداشتی، آموزش و پرورش، توانایی و بهره وری نیروی کار و درآمد شهروندان و رشد اقتصادی کشور ها مورد آنالیز تطبیقی نهاده شد.

براساس گزارش شاخص سرمایه انسانی بانک جهانی 2018، سنگاپور با اخذ 0.88 امتیاز رتبه نخست این فهرست و کره جنوبی، ژاپن، هنگ کنگ، فنلاند، ایرلند، استرالیا، سوئد، هلند و کانادا نیز به ترتیب در زمره 10 کشور برتر جهان در شاخص سرمایه گذاری های گسترده در حوزه نیروی انسانی در دو زمینه آموزش و بهداشت نهاده شدند.

براین اساس چین غول اقتصاد آسیا و جهان در صندلی 64 امین کشور جهان نهاده شد.

طبق این گزارش اکنون سنگاپور درصندلی بالاترین کشور ها در وضعیت و شاخص نیروی انسانی به ویژه از نظر سیستم آموزشی بسیار بالا نهاده شده است.

بانک جهانی گزارش داد که شاخص سرمایه انسانی، سیستم جدیدی برای طبقه بندی کشور ها از نظر سرمایه گذاری های اجرا شده آن ها برای بهره وری نیروی انسانی و مردم خود به ویژه در دو زمینه بهداشت و آموزش است و رتبه بندی آن ها را دراین زمینه در جهان نشان می دهد.

طبق گزارش بانک جهانی یک کودک در سنگاپور آموزش های رسمی را از سن 4 سالگی آغاز می نماید، اما آموزش های رسمی و اجباری بچه ها در این کشور 13 سال پیوسته تا سن 18 سالگی ادامه دارد.

براساس شاخص های بین المللی 98 درصد از بچه ها و نوجوانان در سنگاپور به مرحله آموزش متوسطه وارد می شوند، در حالیکه این رقم در آفریقای جنوبی صرفا 26 درصد است.

براین اساس تقریبا با همین نسبت نوجوانان و جوانان مرحله دوم آموزش متوسطه و انتها تحصیلات تکمیلی را طی نموده و وارد بازار کار می شوند در حالی که تقریبا سه چهارم جوانان آفریقای جنوبی از ورود به این مرحله باز می مانند.

علاوه بر این بر اساس آنالیز اجرا شده کودکی که در سنگاپور به جهان می آید 100 درصد احتمال بقا وادامه زندگی را دارد که این احتمال تا سن 60 سالگی به 95 درصد می رسد که این شاخص نشان دهده سیستم بهداشت و سلامت بسیار بالای این جامعه است.

در گزارش بانک جهانی ابراز امیدواری شده است که کشور های جهان تقویت شاخص ها و استاندارد های بین المللی برای آموزش و سلامت شهروندان و نیروی انسانی خود را افزایش دهند.

بر این اساس سنگاپور سرآمد و دولت آفریقایی چاد در انتهای فهرست 157 کشور جهان از نظر شاخص سرمایه انسانی در امسال میلادی نهاده شدند.

این بانک هشدار داده است افزایش موج اتوماسیون و استفاده هوش از مصنوعی در جهان بسیاری از مشاغل کم مهارت را در سال های آینده تهدید خواهد نمود و کسب اشتغال و رقابت های شغلی برای افرادی که تحصیلات پایین و سلامت ضعیف دارند در آینده سخت تر خواهد شد.

اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول با حضور کریستین لاگاردرئیس صندوق، نمایندگان بانک جهانی، وزیران اقتصادی ونمایندگان اقتصادی 189 کشور از روز سه شنبه هفته جاری در نوسادوآ جزیره بالی اندونزی در حال برگزاری است.

وزیران اموراقتصادی و روسای بانک های مرکزی، نمایندگان مجلس ها و مجالس کشور ها و متخصصان ارشد اقتصادی از 189 کشورجهان با 3 هزارو 200 نفر دراین اجلاس درجزیره بالی اندونزی شرکت نموده اند.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 544

به "بانک جهانی: سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی در جهان اول شد ، چین در صندلی 64 جهان ، شروع آموزش های رسمی در سنگاپور از 4 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک جهانی: سنگاپور از نظر شاخص سرمایه انسانی در جهان اول شد ، چین در صندلی 64 جهان ، شروع آموزش های رسمی در سنگاپور از 4 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید