اُمیکرون سریعتر از تمامی سویه های کرونا در حال توسعه است

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به سرعت توسعه سویه تازه کرونا در سطح جهانی هشدار داد.

اُمیکرون سریعتر از تمامی سویه های کرونا در حال توسعه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، در نشست امروز (سه شنبه) ژنو با موضوع همه گیری کرونا، هشدار داد سویه تازه این ویروس با نام اُمیکرون سریعتر از هر نوع دیگر کرونا در حال توسعه است.

ادهانوم در بخشی از سخنانش گفت: اُمیکرون با سرعتی در حال توسعه است که در هیچ سویه دیگری ندیده بودیم. تا به امروز 77 کشور در جهان مواردی از اُمیکرون را گزارش داده اند. واقعیت این است که اُمیکرون احتمالا در بیشتر کشور ها وجود دارد؛ حتی در آن هایی که هنوز شناسایی نشده است.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت سپس با اشاره به آنکه برخی از کشور ها اُمیکرون را سویه کم خطرتری جلوه می دهند، گفت: آن ها می گویند اُمیکرون خفیف تر است، اما ما می دانیم که این سویه مسری تر است؛ البته ما هنوز نسبت به خفیف یا قوی تربودن این سویه نظری نداریم.

او در ادامه با بیان آنکه ما در حال دست کم گرفتن این سویه هستیم گفت: حتی اگر ابتلا به کرونا از این سویه خفیف باشد، بازهم می تواند نظم و سیستم بهداشت جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

ادهانوم سپس بر این مسئله تاکید داشت که واکسن نمی تواند بر این سویه کرونا موثر باشد و باید همچنان از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی بهره برد.

این در حالیست که ساعاتی پیش سازمان جهانی بهداشت گفت که انتظار می رود تعداد بستری شدگان در بیمارستان و جان باختگان ناشی از سویه تازه ویروس کرونا موسوم به اُمیکرون افزایش یابد. این سازمان گفت: همینطور که تعداد مبتلایان سویه تازه ویروس کرونا افزایش می یابد، انتظار می رود تعداد افراد بستری شده و مرگ و میر [ناشی از کرونا] نیز افزایش پیدا کند.

سویه تازه ویروس کرونا به نام اُمیکرون اولین بار در آفریقای جنوبی پیدا شد و تا به امروز کشور های زیادی از جمله ژاپن، انگلیس، استرالیا، هلند، نروژ و چین با آن درگیر شده اند.

بیشتر کشور های شمال اروپا این روز ها درگیر سویه تازه ویروس کرونا هستند. روز گذشته اولین مورد فوتی مربوط به سویه تازه در انگلیس ثبت شد و وزیر بهداشت انگلیس در این باره گفت 20 درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور مربوط به سویه امیکرون است و تا دو روز آینده، این سویه به سویه غالب در مرکز انگلیس تبدیل خواهد شد.

خبرنگاران بین الملل بین الملل

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2237

به "اُمیکرون سریعتر از تمامی سویه های کرونا در حال توسعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اُمیکرون سریعتر از تمامی سویه های کرونا در حال توسعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید