اختلاف مقامات آمریکایی درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایران

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سی ان ان گزارش داد تبلیغات ضد ایرانی برخی از مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در فضای مجازی سردرگمی و دودستگی دیپلمات های باسابقه این کشور را به همراه داشته است.

اختلاف مقامات آمریکایی درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایران

به گزارش، به نقل از سی ان ان، تبلیغات ضد ایرانی برخی از مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در فضای مجازی سردرگمی و دودستگی دیپلمات های باسابقه این کشور را به همراه داشته است.

سی ان ان نوشته است: نوامبر گذشته، هنگامی که دونالد ترامپ با توئیت پوستری مشابه بازی تاج و تخت به ایران هشدار داد که تحریم ها در راهند، دهان خیلی ها در وزارت خارجه آمریکا باز ماند.

سی ان ان گزارش داد این توئیت پیشنهاد عده ای از گماشتگان سیاسی ترامپ در وزارت خارجه آمریکا بوده، اما همزمان عده دیگر از دیپلمات های کهنه کار در این وزارتخانه را هراسان و ناخرسند نموده است.

در این گزارش آمده است: همزمان با شدت دریافت لفاظی ها علیه تهران، در وزارت خارجه آمریکا میان گماشتگانی که می خواهند به فشار ها ادامه بدهند و دیپلمات های کهنه کاری که این راهبرد را بی فایده و زیان مند می دانند، دودستگی وجود دارد.

استفاده از ابزار های دیجیتال برای انتشار پیغام های ایران هراسانه، به یکی از وجوه مهم سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران تبدیل شده است.

دو دو هفته گذشته، یکی از مقام های بلندپایه وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک فایل GIF، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران را دروغگو خطاب کرد؛ جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید یک ویدئوی ضدایرانی در انتقاد از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کرد و وزارت خارجه آمریکا ویدئویی از سفارت سابق ایران در واشنگتن به نمایش گذاشت.

اقدام ترامپ در توئیت پوستر تحریم ها در راهند که با اقتباس از مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت انجام گرفت، واکنش های گسترده ای به همراه داشت و تا مدت ها نقل محافل رسانه ای و کارشناسی بود. این پوستر آنقدر برای ترامپ جذابیت داشت که در نخستین جلسه کابینه در سال جدید میلادی هم روی میز جلو او قرار داشت.

سی ان ان در گزارش خود به جزئیاتی از نحوه انتخاب این پوستر اشاره نموده است. طبق این گزارش، استدلال عده ای از مقام ها در وزارت خارجه آمریکا این بوده که ارائه یک شمای پرهیجان از تحریم هایی که قرار است اعمال شوند، توجه مردم را به خود جلب خواهد نمود. دیپلمات های کهنه کار با این استدلال مخالفت نموده و می گفتند این روش جدیت سیاست مورد نظر را زیر سوال خواهد بود. یک دیپلمات باسابقه گفت: این پوستر، احمقانه تر از تمام چیز های دیگر به نظر می رسید..

اما گماشتگان سیاسی ترامپ در وزارت خارجه، پوستر مذکور را به کاخ سفید فرستادند. باور آن ها این بود که اگر وزارت خارجه از آن استفاده نکند، شخص رئیس جمهور مایل به استفاده از آن خواهد بود.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 198

به "اختلاف مقامات آمریکایی درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف مقامات آمریکایی درباره اثربخشی راهبرد فشار بر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید