ابوالحسن داوودی رییس انجمن تهیه کننده-کارگردانان سینما شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، تهران (پانا) - هیات مدیره جدید انجمن تهیه کننده - کارگردانان سینمای ایران با انتخاب ابوالحسن داوودی به عنوان رییس این انجمن شروع به کار کرد.

ابوالحسن داوودی رییس انجمن تهیه کننده-کارگردانان سینما شد

به گزارش ایسنا، اولین جلسه هیات مدیره جدید انجمن تهیه کننده - کارگردانان (مجمع فیلمسازان) تشکیل شد.

این جلسه که می بایست حداقل یک هفته بعد از برگزاری مجمع عمومی تشکیل می شد با حضور همه اعضای شورای منتخب، علیرضا داوودنژاد، ابوالحسن داوودی، مهدی فخیم زاده، علی ژکان، علیرضا رئیسیان، مجید برزگر و محمد احمدی و با حضور اسماعیل میهن دوست بازرس انجمن و مهرداد فرید رییس سابق هیات مدیره این انجمن در محل خانه سینما تشکیل و مطابق دستور جلسه انتخابات آن انجام شد.

مجید برزگر، سخنگوی جدید این انجمن با اشاره به تشکیل جلسه اول این هیات مدیره به ایسنا گفت: جلسه در روز چهارشنبه، پانزدهم بهمن ماه تشکیل شد. در این جلسه همه منتخبین حضور داشتند و در ابتدا محسن امیر یوسفی به عنوان رییس جلسه انتخابات در مجمع عمومی 6 بهمن و مطابق قانون انتخابات در جلسه حضور پیدا کرد و توضیحاتی را ارائه و تشکیل قانونی جلسه را تایید کرد. بعد از گفتگو و گفت و گوی شورای مرکزی جدید و بر اساس آنچه در اساسنامه آمده است باید انتخابات انجام و سمت های جدید انجمن معین می شد. در این جلسه به اتفاق آرا آقای ابوالحسن داوودی به عنوان رییس هیات مدیره، محمد احمدی به عنوان نایب رییس، علی ژکان به عنوان خزانه دار و بنده به عنوان سخنگوی انجمن انتخاب شدیم. آقای اسماعیل میهن دوست به عنوان بازرس در جلسه حاضر و به طور طبیعی انتخاب ها را تایید کردند.

وی اضافه کرد: در این جلسه و بر اساس صراحت اساسنامه برای انتخاب دبیر که تصریح دارد دبیر انجمن می تواند از بین اعضای شورای مرکزی یا از بین اعضای صنف و با تشخیص هیات مدیره انتخاب گردد آقای مهرداد فرید به عنوان دبیر جدید انجمن انتخاب شد.

برزگر با اشاره به حضور حداکثری اعضای انجمن در روز ششم بهمن و انتخابات جدید و با توجه به اهمیت این دوران جدید در سینمای ایران ادامه داد: بدون شک سینمای ایران وارد دوران تازه ای از حیات خود شده است. فراوری وساخت آثار سینمایی و شکل و ظرفیت های جدید نمایش این آثار تعاریف جدیدی را احتیاج دارد و انجمن تهیه کننده- کارگردانان سینمای ایران به شکل جدی وظیفه خود می داند با تمام انرژی و توانِ خود جهت ارایه راهکارهای جدید و همچنین صیانت از حقوق تالیفی تهیه کنندگان و کارگردانان سینمای ایران در فراوری و نمایش آثار، موضوعات را آنالیز و نسبت به تصحیح و اجرای آن اقدامات لازم را انجام دهد.

انجمن تهیه کننده - کارگردانان (مجمع فیلمسازان) یکی از چهار تشکل تهیه کنندگی در اتحادیه صنف تهیه کنندگان (شورایعالی تهیه کنندگان) است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1669

به "ابوالحسن داوودی رییس انجمن تهیه کننده-کارگردانان سینما شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوالحسن داوودی رییس انجمن تهیه کننده-کارگردانان سینما شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید