تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد.

تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد

روابط عمومی این موزه در خبری اظهار داشت: برای نخستین بار تندیس مبارک که مهمترین عروسک خیمه شب بازی است، در اقدامی ارزشمند به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد.

خانه موزه خیمه شب بازی ایران که به وسیله ستاره اسکندری و سیاوش ستاری بنیاد شده، با مدیریت فهیمه امن زاده بازگشایی شده است.

حالا چند روزی است که مبارک یکی از شخصیت های نمایش های عامیانه مقابل این خانه موزه جانمایی شده؛ شخصیتی که با صراحت و طنز و شیطنتی ظریف، سالهای سال محور اصلی تصادمات خنده آور در خیمه شب بازی بوده است.

بنا بر این گزارش، تندیس ها و نمادهای نصب شده در اماکن فرهنگی بیانگر بخشی از فرهنگ، نماد یا ویژگی های آن منطقه است که در سالهای اخیر مورد توجه سازمان زیباسازی قرار گرفته و استقرار تندیس در فضاهای مناسب، توانسته به عنوان عنصری در زیبایی شهر پیروز عمل کند.

سه شنبه های مبارک عنوان برنامه ای است که از دور تازه فعالیت خانه موزه هر سه شنبه میزبان علاقمندان می گردد و هر هفته در خانه موزه اجرا می گردد. سیاوش ستاری نویسنده و کارگردان این نمایش است.

شهرزاد مبرهن، صفرعلی محمدزاده و مریم نظر تواسونی هم عروسک گردانی این نمایش را به صورت چرخشی به عهده دارند.

علاقمندان برای تهیه بلیت این نمایش می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1402 بروزرسانی: 4 تیر 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2451

به "تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندیس مبارک مقابل خانه موزه خیمه شب بازی ایران جانمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید