آهوان منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با پخش علوفه تغذیه شدند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، بر اثر برودت هوا و بارش برف در منطقه حفاظت شده باشگل ، پخش علوفه با کوشش محیط بانان تاکستان در زیستگاه آهو منطقه حفاظت شده باشگل انجام گرفت.

آهوان منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با پخش علوفه تغذیه شدند

به گزارش اداره روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان، محمد جلیلوند رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان با اعلام خبر فوق اظهار کرد: با توجه به بارش برف وپیش بینی سازمان هواشناسی مبنی تداوم بارش و احتمال کاهش علوفه برای آهوان، با حضور مامورین و محیط بانان منطقه، پخش علوفه در چندین نقطه زیستگاه آهو در منطقه حفاظت شده باشگل انجام گرفت .

درابتدا این عملیات جلیلوند فرمانده یگان ورئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان گفت: همه ساله با شروع فصل سرما و یخبندان در ارتفاعات استان قزوین و به تبع آن کاهش مواد غذایی مورد احتیاج حیات وحش، علوفه مورد احتیاج منطقه حفاظت شده باشگل توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین تهیه و درمنطقه توزیع می گردد.

وی با اشاره به اهدا دو تن علوفه خشک در امسال توسط دوست داران محیط زیست و خیرین منطقه گفت: تا کنون دو نوبت تغذیه دستی در حیات وحش استان توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست در روزهای سرد انجام شده است ودر صورت احتیاج در روزهای آینده نیز این کار تکرار خواهد شد.

در ادامه جلیلوند از مردم شریف استان درخواست کرد: با توجه بارش برف در ارتفاعات و برودت هوا و احتمال پناه آوردن حیات وحش به حاشیه و اطراف روستاها مراتب را هرچه سریعتر با اداره کل حفاظت محیط زیست استان، ادارات تابعه در شهرستانها و محیط بانی ها اطلاع دهند و همچنین شماره تماس 3- 3324900 آماده پیگیری تخلفات شکار و صید غیر مجاز است.

در این برنامه مقدار قابل توجه ایی علوفه در چندین نقطه حساس برای تغذیه حیات وحش توسط فرماندار، هیئت همراه و محیط بانان حاضر در منطقه، توزیع شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1540

به "آهوان منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با پخش علوفه تغذیه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آهوان منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان با پخش علوفه تغذیه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید