گفت وگوی رهبران انگلیس و آلمان برای اتخاذ رویکرد مشترک درقبال ایران

صدراعظم آلمان و نخست وزیر انگلیس در گفت وگویی بر لزوم اتخاذ یک رویکرد مشترک درقبال ایران تاکید کردند.

گفت وگوی رهبران انگلیس و آلمان برای اتخاذ رویکرد مشترک درقبال ایران

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه (امروز) گفت که جانسون و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با یکدیگر رایزنی نموده اند.

بنابر این گزارش، دو طرف در رایزنی های خود بر لزوم کاهش تنش ها در منطقه خاورمیانه و اتخاذ رویکردی مشترک درقبال ایران تاکید نمودند.

آنها همچنین توافق کردند که باید با متحدان بین المللی برای معین یک پاسخ مشترک به حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان همکاری نمایند.

به گزارش ایسنا، صبح روز شنبه تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان هدف حمله پهپادی انصارالله یمن نهاده شد که به گفته مقامات سعودی، در نتیجه آن حدود نیمی از فراوری نفت عربستان متوقف شده است.

با این حال مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا ساعاتی پس از وقوع حمله بدون ارائه کوچک ترین سند و شواهدی در پیامی توئیتری مدعی شد: ایران اکنون حمله ای بی سابقه به این تأمین نماینده انرژی دنیا داشته است. مدرکی دال بر این که این حملات از یمن اجرا شده، وجود ندارد!

این ادعای بی اساس و واهی در حالی طی روزهای گذشته از سوی بعضی مقامات و رسانه های آمریکایی مطرح می گردد که جمهوری اسلامی ایران هرگونه دخالت در حمله به این تاسیسات نفتی در عربستان را رد نموده است.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای پمپئو تاکید نمود: مایک پمپئو که در فشار حداکثری (علیه ایران) شکست خورده است، به دورغ حداکثری روی آورده است.

ظریف اضافه کرد: آمریکا و مشتریانش به دلیل این توهم که رجحان تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر خواهد شد، در یمن گیر افتاده اند. مقصر دانستن ایران، به فاجعه انتها نخواهد داد. پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای انتها دادن به جنگ و شروع مذاکرات ممکن است به آن انتها دهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1398 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 419

به "گفت وگوی رهبران انگلیس و آلمان برای اتخاذ رویکرد مشترک درقبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی رهبران انگلیس و آلمان برای اتخاذ رویکرد مشترک درقبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید