کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس

به گزارش تور ایتالیا ارزان، علیرضا بیرانوند که در روزهای پایانی فصل گذشته با توجه به قراردادی که بین باشگاه پرسپولیس و آنتورپ بلژیک منعقد شد راهی این کشور شده بود، اکنون خواستار مطالبات خود از این باشگاه شده است.

کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس

گلر ملی پوش اسبق پرسپولیس طی پرونده ای که در کمیته مشخص شرایط شکل داده خواستار مبلغی نزدیک به 6 میلیارد از این باشگاه با توجه به مطالبات خود شده است که البته باشگاه پرسپولیس نیز طی روزهای اخیر با یاری تیم حقوقی خود با این موضوع مخالفت نموده و مدعی شده که مطالبات این بازیکن دقیق نیست و تفاوتی چشمگیر با ادعای او دارد.

بیرانوند که پیش از این نیز شایعاتی درباره تشکیل پرونده علیه باشگاه پرسپولیس در فیفا از سوی وی منتشر شده بود، اکنون در کمیته انضباطی و مشخص شرایط پیگیر مطالبات خود است. این در حالیست که در مقطع جدایی بیرانوند، این باشگاه سود مناسبی از این انتقال برای حل مسائل اقتصادی خود کسب نموده بود. با این حال اکنون در این گزارش قصد داریم به موضوع اختلاف طرفین بر سر مسائل اقتصادی شکل گرفته و ادعاهای آنها بپردازیم و باید دید در نهایت کمیته مشخص شرایط حق را به کدامیک خواهد داد.

جدایی زودهنگام و از دست رفتن پاداش قهرمانی

اولین چالش بین طرفین به موضوع جدایی بیرانوند و حضور او پیش از خاتمه فصل در انتورپ بلژیک مربوط است. جایی که باعث شده باشگاه پرسپولیس مدعی گردد که او از پاداش قهرمانی محروم خواهد شد و چنین چیزی به او تعلق نخواهد گرفت. بیرانوند اما در مستنداتی که در اختیار کمیته مشخص شرایط قرار داده مدعی شده که این جدایی به خواست باشگاه پرسپولیس و برای حل مسائل اقتصادی اش در آن مقطع بود. بیرانوند باید در نیم فصل فوتبال ایران راهی بلژیک می شد اما با توجه به اپیدمی کرونا این موضوع به تعویق افتاد و او در فاصله 6 بازی مانده به خاتمه فصل راهی بلژیک شده بود. این در حالیست که او در آن مقطع برای انجام تست های پزشکی راهی بروسکل شده بود اما مدیرعامل وقت سرخپوشان طی نامه ای به باشگاه انتورپ با اشاره به حضور این دروازه بان در بلژیک، خواستار پرداخت مبلغ کامل رضایتنامه و نهایی شدن این انتقال شد. اتفاقی که در آن مقطع افتاد و بیرانوند به حضور خود در این کشور طبق قرارداد ادامه داد.

بیرانوند بر این اساس مدعی است که حضورش در بلژیک ناخواسته و بنا بر خواسته باشگاه پرسپولیس بوده و قهرمانی این تیم نیز در آن مقطع تقریبا مسجل شده بود و بر این اساس باید پاداش مربوط به قهرمانی به وی تعلق می گرفته است. این یکی از بندهای مورد چالش در پرونده ای است که بیرانوند علیه باشگاه شکل داده و خواستار مطالبات خود شده است. بیرانوند مدعی است که در فاصله شش بازی به خاتمه فصل با این تیم و در شرایطی که قهرمانی سرخ ها مسجل شده بود، این تیم تنها به واسطه مسائل اقتصادی و احتیاج به دریافت مطالبات رضایتنامه از انتورپ، ITC را برای این باشگاه صادر نموده و او از این حیث متضرر شده است.

باشگاه پرسپولیس با توجه به جدایی زودهنگام این گلر حدود 2 میلیارد از قرارداد وی را با توجه به جدایی و عدم تعلق دریافت پاداش از وی کسر نموده است.

تبلیغات دردسرساز علیرضا بیرانوند

دیگر موضوعی که باعث کسر قرارداد از بیرانوند شده مربوط به ادعای این باشگاه در مورد تبلیغات همسو با باشگاه است. طبق بندی که در قرارداد بین باشگاه و بیرانوند منعقد شده است، در صورتی که این گلر تبلیغی انجام دهد 30 درصد از قراردادش کسر می شده. بیرانوند اما مدعی است که در زمان حضورش در این باشگاه تبلیغی نداشته که باشگاه را متضرر نموده باشد. با این حال باید دید قرارداد این گلر در دوره حضورش در پرسپولیس با یک تولیدی البسه و همچنین یک کمپانی که بیلبوردهای آن هنوز در سطح شهر دیده می گردد، به چه شکل بوده و آیا او قادر خواهد بود این موضوع را از قراردادش منفک کند یا خیر.

متمم بی نتیجه با محمدحسن انصاریفرد

آخرین موضوع مورد بحث در مورد پرونده شکل گرفته از سوی بیرانوند و باشگاه پرسپولیس درباره متممی است که محمدحسن انصاریفرد به عنوان مدیرعامل اسبق این باشگاه در قراردادش قرار داده بود. طبق این متمم مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس با توجه به همکاری و سودی که این گلر در موضوع رضایتنامه از انتورپ داشته، مستحق دریافت مبلغ یک و نیم میلیارد بوده است. با این حال این گلر چه در دوره رسول پناه و چه اکنون که تیم حقوقی باشگاه این مساله را رد نموده اند، نتوانسته این متمم را به اثبات برساند و آن را دریافت کند.

این پرونده که پیش از سال جدید در کمیته مشخص شرایط دنبال شده است، با لایحه های دفاعی باشگاه پرسپولیس همراه شده است و باید دید کشمکش 6 میلیاردی بین پرسپولیس و بیرانوند به کجا خواهد کشید. این پرونده قرار است طی روزهای آینده در دستور کار کمیته مشخص شرایط قرار گیرد و باید دید کدامیک پیروز خواهد شد ادعای خود را به اثبات برساند.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1759

به "کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشمکش 6 میلیاردی بیرانوند با پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید