نخستین آیین تجلیل از نخبگان در دانشگاه مازندران برگزار می گردد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مازندران از برگزاری نخستین آیین تجلیل از نخبگان جوانان استان مازندران با همکاری بنیاد نخبگان استان اطلاع داد.

نخستین آیین تجلیل از نخبگان در دانشگاه مازندران برگزار می گردد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان با موضوع تبیین برنامه های بنیاد ملی نخبگان که با حضور سعدی پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان، آزادبخت، رییس بنیاد نخبگان استان، معاونان اداره کل آموزش و پرورش مازندران و هم چنین اعضای شورای معاونان شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش مازندران به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید.

حمید عمادی، مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مازندران با اشاره به این که توان علمی دانش آموزان مازندرانی در دانشگاه های ممتاز سطح کشور بسیار بالاست گفت: معرفی دانشگاه مازندران به جامعه هدف در سطح استان، ارتباط مستمر با بنیاد نخبگان استان و اداره کل آموزش و پرورش در راستای استفاده از ظرفیت طرفین و جذب حداکثری دانش آموزان و نخبگان دانش آموزی به دانشگاه مازندران، از جمله اهداف ما در حوزه همکاری های مشترک با آموزش و پرورش است.

عمادی در رابطه با معرفی دانشگاه مازندران به جامعه هدف در سطح استان توضیح داد: برنامه ای منسجم به منظور حضور گروه های دانش آموزی در دانشگاه تدوین نموده و در راستای معرفی توانمندی های دانشگاه مازندران، در نظر داریم تا با مدارس برتر استان ارتباط بیشتری برقرار کنیم. هم چنین امکان حضور دانش آموزان و والدین آن ها در ایام انتخاب رشته کنکور سراسری در دانشگاه را فراهم خواهیم کرد.

مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مازندران با اشاره به ایجاد دفتر کنندگی بنیاد نخبگان استان در دانشگاه مازندران اعلام کرد: این کنندگی، معرفی دانش آموزان، دانشجویان و اساتید واجد شرایط تسهیلات و جوایز بنیاد را سرعت خواهد بخشید. در در راستای نیازسنجی طرفین نشست های منظمی با مدیران و معاونان اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار خواهیم کرد. هم چنین برگزاری جلسات منظمی را به صورت سالیانه با مدارس استعداد های درخشان استان در دستور کار داریم.

وی از برگزاری نخستین آیین تجلیل از نخبگان جوانان استان مازندران با همکاری بنیاد نخبگان استان خبر داده و گفت: در این مراسم از رتبه های برتر زیر 100کنکور سراسری، مدال آوران المپیاد های دانش آموزی، رتبه های برتر در مقطع کارشناسی دانشگاه مازندران و دارندگان رتبه های برتر آزمون های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مازندران گفت: برای پذیرفته شدگان حائز رتبه های برتر کشوری در کنکور سراسری که دانشگاه مازندران را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کنند، جوایز ویژه ای از جمله اهدای دستگاه لپ تاپ، اولویت در تخصیص وام های ویژه، یاری هزینه تحصیلی و ... در نظر گرفته شده است.

عمادی با اشاره به برنامه های آینده دفتر استعداد های درخشان دانشگاه مازندران اظهار کرد: ارتباط مستمر با اداره استعداد های درخشان اداره کل آموزش و پرورش مازندران و برگزاری مدارس تابستانی جهت افزایش آگاهی دانش آموزان نسبت به بعضی از رشته های تحصیلی از جمله برنامه های آینده ما در حوزه همکاری های دوجانبه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1789

به "نخستین آیین تجلیل از نخبگان در دانشگاه مازندران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آیین تجلیل از نخبگان در دانشگاه مازندران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید