موافقت با ایجاد و تبدیل تأسیسات گردشگری در خراسان رضوی

ایجاد و تبدیل تأسیسات گردشگری در خراسان رضوی مورد موافقت نهاده شد.

موافقت با ایجاد و تبدیل تأسیسات گردشگری در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری، سرپرست معاونت سرمایه گذاری این اداره کل، با بیان این مطلب اظهار کرد: در نود وچهارمین جلسه کمیسیون موافقت اصولی تاسیسات گردشگری استان، درخواست ایجاد و تبدیل 16 مورد تاسیسات گردشگری مطرح و با آن موافقت شد.

وی اضافه کرد: 8 مورد از این تأسیسات گردشگری را واحدهای اقامتی مهمان پذیر در مشهد مقدس به خود اختصاص داده اند که جزو واحدهای اقامتی ارزان قیمت و متناسب با توان عمده بازارهای هدف گردشگری مشهد است.

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که 50 درصد این تاسیسات با هدف تمرکز زدایی از مرکز استان در شهرستان های خراسان رضوی قرار دارند، ادامه داد: همچنین بقیه تاسیسات مورد تایید قرار گرفته، شامل مجتمع های گردشگری، محوطه های گردشگری و سفره خانه سنتی است که در شهرستان های نیشابور، سبزوار، درگز و فیروزه قرار دارند.

دیناری توضیح داد: این تاسیسات گردشگری علاوه بر ارائه خدمات به زائران و گردشگران، دارای ماهیت گذران اوقات فراغت و سرگرمی نیز برای گردشگران هستند و به تعبیری جاذبه گردشگری انسان ساخت نیز به شمار می روند.

وی گفت: امیدواریم این قبیل تأسیسات در مرکز استان که مرکز ثقل بیش از 20 میلیون گردشگر ورودی و محل اقامت بیش از سه میلیون نفر شهروند است، نیز توسعه یابد تا شاهد تعادل و توازنی منطقی در حجم، تعداد و نوع سرمایه گذاری ها در حوزه گردشگری مشهد مقدس باشیم.

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی عنوان نمود: براساس پیش بینی انجام گردیده، این پروژه ها حدود 400 نفر اشتعال زایی خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1397 بروزرسانی: 17 دی 1397 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 77

به "موافقت با ایجاد و تبدیل تأسیسات گردشگری در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت با ایجاد و تبدیل تأسیسات گردشگری در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید