مخالفت اتحادیه جهانی علمای مسلمین با اعمال خشونت علیه شیعیان در اندونزی

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران: دبیرکل اتحادیه جهانی مسلمین در اظهار نظری خاطرنشان کرد، این اتحادیه با هرگونه فراخونی و دعوت به تفرقه و شکاف در پیکره امت اسلامی و یا ایجاد فتنه میان مذاهب آن مخالف است.

مخالفت اتحادیه جهانی علمای مسلمین با اعمال خشونت علیه شیعیان در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران؛ شیخ محی الدین قره داغی، دبیرکل اتحادیه دنیای مسلمین در اظهار نظری اظهار داشت، این اتحادیه با هرگونه فراخونی و دعوت به تفرقه و شکاف در پیکره امت اسلامی و یا ایجاد فتنه میان مذاهب آن مخالف است.

این اظهارات که در روزنامه الوطن قطر نیز انعکاس داشت، در حالی از سوی وی مطرح شد که ماه گذشته کنفرانسی در جاکارتا برگزار گشت و در آن شعاری سر داده شد مبنی بر اینکه باید ائتلافی علیه مسلمانان شیعه در اندونزی که تعداد آنها بالغ بر یک میلیون نفر می رسد، تشکیل شود.

اظهارات وی همچنین در پی صدور بیانیه ای از سوی کنفرانس بین المللی تقریب میان مذاهب اسلامی در لندن و در پاسخ به برگزاری کنفرانس بین المللی جاکارتا بیان شده است.

قره داغی تأکید کرد، این اتحادیه همیشه کوشش کرده تا وحدت کلمه مسلمین و یکپارچگی آنها در دوری از فتنه که به امت اسلامی آسیب زیادی رسانده و آن را تضعیف می کند، برقرار شود.

بر اساس این گزارش، بعضی از برگزار کنندگان کنفرانس جاکارتا خواسته بودند که علیه پیروان شیعه اعلام جهاد شود که به گفته وی این امر به عنوان تضعیف امت اسلامی و پراکنده کردن مسلمانان به شمار می رود.

دبیرکل اتحادیه دنیای مسلمین همچنین خاطر نشان کرد، اعلان جنگ به وسیله کنفرانس های برگزار شده در نقاط مختلف دنیا امری نادرست است، به ویژه اینکه این اجلاس ها هیچ منفعتی در بر نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید به جای صدور فتوای جهاد علیه مذاهب اسلامی و فرزندان امت اسلامی، علیه دشمنان اسلام اعلان جهاد صورت گیرد، توضیح داد: اعلان جهاد توسط کشورهای اسلامی انجام می شود نه به وسیله کنفرانس ها و همایش ها.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 403

به "مخالفت اتحادیه جهانی علمای مسلمین با اعمال خشونت علیه شیعیان در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت اتحادیه جهانی علمای مسلمین با اعمال خشونت علیه شیعیان در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید