فناوری جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمرکز چشم

به گزارش تور ایتالیا ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه نوادا یک هدست جدید فراوری نموده اند که به دیگران دقیقاً نشان می دهد که چشم هر فرد در هر لحظه به چه چیزی زل زده و از این اختراع می توان در حوزه های دیگری نیز بهره گرفت.

فناوری جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمرکز چشم

سیستم یادشده که رنو نام دارد، از مجموعه ای از شیشه ها که توسط پژوهشگران آلمانی ابداع شده و دو دوربین برای ردگیری آنی حرکات چشم افراد بهره می گیرد. همچنین این هدست دارای حسگری حرکتی است که امکانات شتاب سنج و ژیروسکوپ را در خود دارد.

این سیستم در جریان آنالیز آزمایشی توانست در زمان راه رفتن یک فرد داوطلب هر لحظه دریابد که چشم وی بر روی چه چیزی متمرکز شده و حرکت سریع سر یا بدن فرد مذکور اختلالی در عملکرد این سیستم ایجاد نکرد.

هدست یادشده توسط افراد 5 تا 70 ساله قابل استفاده است و می توان از آن در حوزه هایی همچون خرید آنلاین، ارتقای ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، تسهیل ارتباطات، خدمات جدید در موزه ها و کتابخانه ها و غیره استفاده کرد. همچنین این اختراع در عرصه پزشکی و برای تشخیص سریع تر بسیاری از بیماری های عصبی، مغزی، چشمی، شناختی و غیره کاربرد خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 932

به "فناوری جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمرکز چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری جدید ویدئویی برای ردگیری آنی نقطه تمرکز چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید