طرح جدید یوفا برای ازسرگیری بازی های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا ، بازی ها تک حذفی و متمرکز می شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، اتحادیه فوتبال اروپا میخواهد با تغییر شیوه برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان، از اواسط مرداد ماه بازی ها را از سر بگیرد.

طرح جدید یوفا برای ازسرگیری بازی های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا ، بازی ها تک حذفی و متمرکز می شوند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، کارگروه ویژه فوتبال اروپا که با هدف آنالیز امکان ادامه بازی های لیگ قهرمانان پس از تعلیق این مسابقات به دلیل شیوع کرونا و با حضور نمایندگان اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا (ECA) تشکیل شده، در نظر دارد شیوه برگزاری مهمترین تورنمنت باشگاهی فوتبال قاره سبز را برای به سرانجام رساندن به موقع آن تغییر دهد.

مطابق گزارش آ اس، یوفا و ECA در نظر دارند پس از کامل شدن بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا که تعدادی از بازی های دور برگشت آن باقی مانده است، از مرحله یک چهارم نهایی بازی ها را به صورت تک حذفی برگزار کند و پس از آن هم مصاف 4 تیم برتر دو تورنمنت به ترتیب در شهرهای استانبول (شهری که پیش از این به عنوان میزبان فینال لیگ قهرمانان معین شده بود) و گدانسک (میزبان فینال لیگ اروپا) برگزار خواهند شد.

این تازه ترین ایده دو سازمان برای به سرانجام رساندن فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا است که البته هنوز رسمی نشده اما ظاهراً تمام تیم های ذی نفع با این ایده موافق هستند و تصویب آن باید توسط کمیته اجرایی یوفا که 17 ژوئن (28 خرداد) تشکیل جلسه خواهد داد ، صورت بگیرد.

در طرح پیش نویس یوفا و ECA برای از سر دریافت مسابقات، ششم آگوست (16 مرداد) به عنوان زمان از سرگیری رقابت های لیگ اروپا و هشتم آگوست (18 مرداد) به عنوان زمان آغاز مجدد بازی های لیگ قهرمانان اروپا معین شده شده است.

تصویب این طرح به منزله به تعویق افتادن آغاز فصل آینده خواهد بود چرا که تیم های در سرانجام این فصل و در ماه سپتامبر باید استراحت نمایند. این بدان معناست که یوفا باید بازی های لیگ ملت های اروپا که قرار است در ماه سپتامبر برگزار گردد را هم به زمانی دیگر موکول کند و به این ترتیب احتمال لغو کلی دوره بعدی این تورنمنت وجود خواهد داشت.

در همین حال نشریه مارکای اسپانیا گزارش نموده است که سه شهر از 12 شهری که برای میزبانی از بازی های یورو 2020 اعلام آمادگی نموده بودند، به دلیل شرایط به وجود آمده در آنها پس از شیوع کرونا، مجبور به انصراف از میزبان شده اند. گفته می شد بیلبائو یکی از این سه شهر است که فدراسیون فوتبال اسپانیا این موضوع را تکذیب نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1218

به "طرح جدید یوفا برای ازسرگیری بازی های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا ، بازی ها تک حذفی و متمرکز می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید یوفا برای ازسرگیری بازی های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا ، بازی ها تک حذفی و متمرکز می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید