صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان با پیگیری های علما و بزرگان و با حضور و گذشت طرفین درگیر نشست صلح و کنار گذاشتن اختلاف چند ساله دو تیره از طائفه سادات قلندرزهی در حوزه مدینه العلوم خاش برگزار گردید.

صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد

طرفین درگیر از تیره های نورمحمد زهی و دایی زهی وابسته به طائفه قلندرزهی چند سال قبل با هم درگیری داشته اند که نفراتی کشته و مجروح شده اند و امروز با رضایت طرفین قضیه ختم بخیر شد و به سازش انجامید.

مولوی محمدعثمان قلندرزهی مدیر حوزه مدینه العلوم و امام آدینه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش در گفت و گو با تور ایتالیا ارزان اعلام کرد: وجود اختلاف در جامعه اسلامی برای مسلمانان و برای اعضای یک خانواده و قوم یک ضعف و آسیب جدی به شمار می رود.

وی اعلام کرد: اختلافات قومی همیشه برای طرفین درگیر خسارت آفرین بوده نتیجه آن بی خانمان شدن، یتیم و بیوه شدن بچه ها و زنان است که کوشش برای جبران کردن این خسارت ها میسر نیست و خانواده ها از این موضوع رنج می برند.

وی گفت: گذشت کردن و ایثار و پرهیز از جهالت و تعصب بیجا عملی پسندیده و از سنت های ارزشمند پیامبر اسلام بوده که در جامعه آرامش و امنیت به بار می آورد.

مولوی قلندرزهی ادامه داد: جای بسی تاسف و درد است که افرادی از یک قوم و طائفه و یک خانواده بر علیه هم سلاح بر می دارند و به همدیگر آسیب وارد می نمایند.

وی گفت: شایسته نیست برادران و افراد یک خانواده بر اثر اختلافات جزئی و ناچیز به همدیگر خسارت وارد می نمایند و این جای درد است که مسلمان و برادر از هم کینه به دل می گیرند و در نتیجه این اختلاف شیطان را شاد و پروردگار متعال را از خود ناراضی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 917

به "صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید