راز عجیب ناپدید شدن این پرنده های غولپیکر!

به گزارش تور ایتالیا ارزان، استرالیا زمانی دارای پرندگان می هیرونگ به میزان اسب بود، اما این جانوارن غول پیکر حدود 40000 سال پیش ناپدید شدند.

راز عجیب ناپدید شدن این پرنده های غولپیکر!

به گزارش خبرآنلاین، پرندگان غول پیکری که پرواز نمی کردند و می هیرونگ نام داشتند بزرگترین پرندگانی بودند که تا کنون در استرالیای کنونی قدم گذاشته اند.

این جانوران که تا صد ها کیلوگرم وزن داشتند، حدود 40000 سال پیش از بین رفتند.

چرا این پرندگان منقرض شدند؟

محققان در تاریخ 17 آگوست در گزارش Anatomical Record گزارش دادند که پرندگان ممکن است خیلی کند رشد نموده و فراوری مثل نموده باشند تا در برابر فشار های ناشی از ورود انسان به این قاره مقاومت نمایند.

گاهی اوقات می هیرونگ ها را به علت جثه بزرگ و رابطه تکاملی نزدیک با پرندگان آبزی و شکاری امروزی اردک دیو می نامند. پرندگان گیاهخوار و بدون قابلیت پرواز بیش از 20 میلیون سال زندگی کردند.

در آن موقع، بعضی از گونه ها تکامل یافتند. یکی از نمونه های این گونه حدود 7 میلیون سال پیش زندگی می کرد، قد آن 3 متر بود و وزن آن می توانست از 500 کیلوگرم فراتر رود، که آن را به بزرگ ترین می هیرونگ شناخته شده که تا به حال زندگی نموده است تبدیل می نماید.

بیشتر تحقیقات در خصوص می هیرونگ ها بر روی آناتومی و روابط تکاملی آن ها با پرندگان زنده بوده است. یکی از دیرین زیست شناسان در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی می گوید: اطلاعات کمی در خصوص زیست شناسی این حیوانات، مانند مدت زمانی که طول کشیده است تا رشد نمایند و بالغ شوند، وجود دارد؛ بنابراین چینسامی توران و همکارانش در دانشگاه فلیندرز در آدلاید، استرالیا از 20 استخوان فسیل شده پای این حیوانات در مراحل مختلف زندگی، نمونه برداری کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1402 بروزرسانی: 3 مرداد 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2462

به "راز عجیب ناپدید شدن این پرنده های غولپیکر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز عجیب ناپدید شدن این پرنده های غولپیکر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید