دردسر یک میلیون یورویی برای استقلال

به گزارش تور ایتالیا ارزان، از همان دی ماه سال 98 که آندره آ استراماچونی قرارداد خود را با استقلال فسخ کرد، کاملاً تعیین بود برخلاف ادعاهای مطرح شده از طرف بعضی از مدیران وقت این باشگاه، مرد ایتالیایی مسئله را به همین راحتی رها نمی کند و ابراز لطف طرفداران استقلال در فضای مجازی به او و پاسخ متقابل این مربی و همسرش به طرفداران تحت هیچ شرایطی باعث نمی گردد تا استراماچونی بی خیال قرارداد سنگینی که منعقد نموده، گردد.

دردسر یک میلیون یورویی برای استقلال

اتفاقاً حالا کم کم با توجه به رسیدن زمان سررسید این قرارداد به نظر می رسد استقلال باید خود را برای یک چالش بین المللی بسیار عظیم آماده کند و شاید میلیاردها تومان خرج روی دستش گذاشته گردد. اتفاق فوق العاده تلخی که البته امیدواریم رخ ندهد ولی متأسفانه تجربه ناکامی ما در اغلب پرونده های بین المللی نشان می دهد وقوع چنین اتفاقی اصلاً بعید نیست.

مدارک مرد ایتالیایی

وقتی استراماچونی در خرداد ماه سال 98 به ایران آمد و قرارداد خود با باشگاه استقلال را منعقد کرد، شرایط به گونه ای بود که قرارداد مورد نظر تا اول تیرماه سالجاری (1400) اعتبار داشت و البته طرفین در سرانجام فصل اول همکاری باید یک سری توافقات را در قالب متمم قرارداد صورت می دادند.

مواردی نیز تحت عنوان حق فسخ مدنظر قرار گرفته بود ولی سرمربی ایتالیایی استقلال 6 ماه پس از عقد قرارداد با باشگاه ایرانی، برای همواره ایران را ترک کرد و مدارکی را ارائه داد که نشان می داد باشگاه استقلال در پرداخت دستمزد او تاخیر نموده و مفاد موجود در قرارداد را رعایت ننموده است.

از طرف دیگر، شکل پرداخت قسمتی از مطالبات استرا توسط طرف ایرانی در ایتالیا برای او دردسرساز شد و حسابش را بلوکه کردند! سرمربی ایتالیایی استقلال تمام موارد مورد نظر را تبدیل به مدرک نموده و در اختیار وکلای خود گذاشت تا اقدامات قانونی روی آن صورت بگیرد.

البته گروهی از مدیران وقت باشگاه استقلال در زمستان سال 98 و بهار سال گذشته مدعی پیروزی در این پرونده بودند ولی متأسفانه به نظر می رسد استراماچونی بسیار سفت و سخت پیگیر ماجراست.

تاریخ انقضا؛ برگ برنده

استراماچونی استقلال را رها کرد و دیگر به تهران باز نگشت ولی به هیچ عنوان نامه ای مبنی بر رضایت خود از طرف ایرانی در اختیار فیفا نگذاشت.

این مربی تا ابتدای تیر ماه سال جاری با استقلال قرارداد داشت و ظاهراً پرونده اش به گونه ای بود که اگر تا سرانجام مدت قرارداد خود با استقلال با تیم دیگری به توافق نرسد (و البته استقلال در شکایت مرد ایتالیایی بازنده گردد) باشگاه ایرانی باید تمام مبلغ درج شده در قرارداد را به سرمربی ایتالیایی خود بپردازد و علاوه بر آن در خصوص میزان غرامت نیز کمیته انضباطی فیفا تصمیم می گیرد. در واقع تاریخ انقضای قرارداد استراماچونی حالا به برگ برنده ای بدل شده که هر دو طرف می خواهند از آن استفاده نمایند.

از یک طرف استراماچونی مورد توجه تیم های قطری قرار گرفته و اگر بتواند از روز اول تیر ماه به بعد با آنها قرارداد ببندد، وکلایش می توانند روی تمام مبلغ قرارداد دو ساله او با استقلال اقدام نمایند ولی اگر قراردادش با تیم های قطری قبل از تاریخ مورد نظر باشد، آنگاه استقلال از پرداخت مبلغ قابل ملاحظه ای از کل رقم قرارداد سال دوم این مربی خلاص خواهد شد و به نوعی فقط باید ما به التفاوت آن را بپردازد.

کابوس یک میلیون یورویی

شرایط قرارداد سرمربی ایتالیایی اسبق استقلال به گونه ای است که اگر تا ابتدای تابستان تیم نگیرد و پرونده اش در فیفا علیه استقلال نیز برنده گردد، آنگاه استقلالی ها متأسفانه باید خود را مهیای یک چالش اقتصادی و حقوقی بسیار عظیم نمایند. چالشی که حداقل یک میلیون یورو برایشان آب می خورد و متأسفانه اگر غرامت و دیرکرد دستمزد استراماچونی هم لحاظ گردد، مبلغ مورد نظر می تواند به چیزی حدود یک میلیون و 400 هزار یورو برسد.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1862

به "دردسر یک میلیون یورویی برای استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر یک میلیون یورویی برای استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید