تور استانبول ارزان: به متروی استانبول زباله تحویل بدهید، رایگان سفر کنید

به گزارش تور ایتالیا ارزان، استانبول، از روشی جالب برای تشویق شهروندان خود به بازیافت زباله ها استفاده می نماید؛ هر کس که زباله های خود را بازیافت کند، اعتبار رایگان برای سوار شدن به مترو دریافت می نماید.

تور استانبول ارزان: به متروی استانبول زباله تحویل بدهید، رایگان سفر کنید

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

دستگاهی برای فروش معکوس در یکی از ایستگاه های مترو در استانبول، ترکیه، نصب شده است که اقدام به بازیافت قوطی های آلومینیومی و بطری های پلاستیکی مصرف شده می نماید و در برابر دریافت زباله ها از مسافران به آن ها، کارت آن ها را برای سوار شدن به وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی شار ژ می نماید.

اگر در سفر به استانبول برای خرید بلیط قطار پول کم آوردید، بطری های آب یا قوطی های نوشابه ای که می خواهید دور بیندازید شاید مشکل شما را حل نمایند. ایستگاه متروی İTÜ-Ayazağa در ماسلاک، دومین منطقه بزرگ مالی شهر، قوطی ها و بطری های قابل بازیافت را دریافت و بازیافت می نماید. مسئولان شهری و یک شرکت فناوری اطلاعات در استانبول به نام ایسباک (Isbak)، در اواسط ماه اکتبر، دستگاه های فروش معکوس را در این ایستگاه راه اندازی کردند تا با راحت تر کردن شرایط، مشتریان را به بازیافت بیشتر ترغیب نمایند.

مشتریان می توانند استانبول کارت های (کارت مخصوص پرداخت هزینه های حمل و نقلی در استانبول) خود را با تحویل بطری های پلاستیکی و قوطی های آلومینیومی قابل بازیافت خود به این دستگاه ها، شارژ نمایند. دستگاه های مذکور، زباله های قابل بازیافت را خرد و بسته بندی می نمایند. طبق گزارش نیویورک تایمز، مقامات این شهر تصمیم گرفته اند که تا انتها امسال، 100 دستگاه دیگر نیز در 25 نقطه دیگر، از جمله مدارس و دانشگاه ها، نصب و راه اندازی نمایند.

برای این که بتوانید اعتبار کافی برای یک مسافرت را دریافت کنید باید زباله های زیادی را بازیافت کنید. یک بطری پلاستیکی نیم لیتری، سه کوروس می ارزد (هر 100 کوروس برابر با یک یک لیره است). در حالی که میانگین کرایه سفر با مترو در این شهر برابر با 2/60 لیر ترکیه است، هر مسافر باید حداقل 28 بطری یک و نیم لیتری را خرد کند تا اعتبار کافی برای یک سفر رایگان را به دست بیاورد. به نظر می رسد که قوطی های آلومینیومی از این لحاظ ارزش بیشتری داشته باشند؛ چراکه هر قوطی نیم لیتری، 9 کوروس می ارزد.

هدف از اجرای این پروژه، عادت دادن مردم به فرهنگ بازیافت است. هر چقدر که تعداد بیشتری از قوطی ها و بطری ها را بازیافت کنید، اعتبار بیشتری به دست می آورید و در نهایت، باید به قدری به این کار ادامه بدهید تا یک سفر رایگان به شما هدیه داده بشود. شارژ استانبول کارت ها به این معنی است که شما می توانید استفاده های دیگری از آن ها بکنید. می توانید از این اعتبار برای ورود به هر مکانی که این کارت ها در آن ها پذیرفته شده هستند، مانند اتوبوس ها، ترامواها و حتی سرویس های بهداشتی عمومی در سطح شهر، بهره ببرید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2180

به "تور استانبول ارزان: به متروی استانبول زباله تحویل بدهید، رایگان سفر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول ارزان: به متروی استانبول زباله تحویل بدهید، رایگان سفر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید