بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی مشهد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته و نهمین نمایشگاه صنایع دستی مشهد بازدید کرد.

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی مشهد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از افتتاح پانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته و نهمین نمایشگاه صنایع دستی ایران از غرفه های مختلف این دو نمایشگاه در مشهد بازدید کرد.

معاون رئیس جمهوری که با همراهی علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی و تقی زاده خامسی شهردار مشهد از این نمایشگاه ها بازدید می کرد با فعالان حوزه گردشگری و هنرمندان صنایع دستی به گفت وگو پرداخت.

مونسان در جریان بازدید از نمایشگاه گردشگری بر استفاد از روش های نوین برای بازاریابی و معرفی ظرفیت ها و جاذبه های متنوع کشور تأکید کرد.

معاون رئیس جمهوری با حضور در غرفه یکی از شرکت های فعال در حوزه گردشگری تفریحی، تمرکز بر پروژه های جاذب گردشگر را به اندازه ایجاد اقامتگاه ها و هتل ها مهم و ضروری ارزیابی کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از غرفه استان خوزستان در نمایشگاه گردشگری، توسعه گردشگری دریایی در جنوب کشور را مورد تأکید قرار داد.

او سپس با حضور در غرفه یکی از شرکت های فعال در حوزه آموزش گردشگری، برگزاری دوره های آموزشی را موضوعی مهم در این بخش دانست و گفت: امروز خوشبختانه زیرساخت های گردشگری کشور در حال افزایش است، اما موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد، آموزش و برگزاری دوره های آموزشی مفید برای فعالان این بخش است.

مونسان همچنین راه اندازی اپلیکیشن خاص و ویژه معرفی استان ها را در بازدید از نمایشگاه گردشگری مورد تأکید قرار داد.

معاون رئیس جمهوری در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی نیز با هنرمندان و فعالان رشته های مختلف به گفت وگو پرداخت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آموزش در حوزه صنایع دستی را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: افرادی که رشته های منحصربفرد صنایع دستی را می شناسند باید این رشته ها را به علاقه مندان و نسل های آینده آموزش دهند تا شاهد از بین رفتن صنایع دستی کشورمان نباشیم.

مونسان توسعه و ترویج صنایع دستی را یکی از اولویت های سازمان میراث فرهنگی دانست و اضافه نمود: توسعه صادرات صنایع دستی یکی از موضوعاتی است که هنرمندان و فعالان رشته های مختلف باید به طور جدی به آن ورود نمایند تا بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند.

معاون رئیس جمهوری استفاده از صنایع دستی در تزیینات داخلی منازل و هتل ها را یکی از راه های ورود این هنر زیبا به میان مردم و جامعه دانست.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 62

به "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید