اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، معاون دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که هیچ الزام و اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از تولیدی خاص وجود ندارد.

اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد

به گزارش ایسنا، هراتی دراین باره گفت: در آیین نامه اجرایی به شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان اختیار داده شده که در خصوص لباس فرم دانش آموزان تصمیم گیری صورت گیرد و برنامه ریزی و اقدام برای تهیه لباس به عهده انجمن اولیا و مربیان گذاشته شده است؛ بنابراین قانونگذار تکلیف لباس فرم را بر عهده مدرسه گذاشته است.

وی ادامه داد: بخشنامه هایی به استان ها ارسال شده و چگونگی عملکرد آن ها برای تهیه لباس فرم بدون ایجاد زحمت برای والدین مشخص شده است.

معاون دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه در این بخشنامه به چه مواردی توجه شده است، گفت: در این بخشنامه آمده که با توجه به شرایط مالی ملاحظاتی رعایت شود. از جمله اینکه مدرسه هر سال نباید طرح و رنگ لباس فرم را تغییر دهد تا دانش آموزان بتوانند از لباس های سال قبل خود استفاده کنند. همچنین می توانند با برخی تولیدی ها مذاکره کرده تا لباس ها را تهیه کممئ، اما الزام و اجباری برای تهیه لباس از تولیدی خاصی وجود ندارد و خانواده می تواند طرح و رنگ لباس را خودش تهیه کند.

محسن رئوف مدرس و مشاور خانواده در انجمن اولیا و مربیان نیز در ابن باره گفت: بازارگرمی مدارس برای روپوش دانش آموزان متاسفانه وجود دارد. اینکه پوشاک و لباس مدارس مورد سوءاستفاده بازار و الگوی فشار بر خانواده ها قرار گرفته مورد پسند نیست. در نحوه عملکرد به خوبی عمل نشده است.

وی ادامه داد: با فشار یا هجمه ای که به اولیا وارد می شود یا سمت و سویی نسبت به تهیه لباس از فروشگاه خاص با قیمت خاص در این شرایط مالی امروز موافق نیستم.

وی دستورالعمل بخشنامه را شفاف دانست و گفت: نحوه عملکرد ایده آل است. می توان از طریق سامانه هایی مانند شاد، بخشنامه با تمام زیرساخت ها را در معرض دید قرار داد تا بسیاری از بحث ها حل شود.

رئوف گفت: با این مدل عملکرد به برخی خانواده ها و دانش آموزان نباید برچسب زده شود؛ لذا برای اولیای ورودی باید به سرعت جلسه تشکیل شود تا از ابتدا این بحران را پشت سر گذاشت.

منبع: فرارو
انتشار: 3 شهریور 1402 بروزرسانی: 3 شهریور 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2473

به "اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از یک تولیدی خاص وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید