گوش درد هایی که باید جدی گرفته شوند

به گزارش تور ایتالیا ارزان، یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: گوش درد ها اگر دلیل عفونی و التهابی داشته باشند، باید به طور جدیپیگیری و درمان شوند.

گوش درد هایی که باید جدی گرفته شوند

علی اصغر پیوندی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با بیان این که گوش درد، یکی از شایع ترین بیماری ها است، گفت: افرادی که صرفاً به دلیل گوش درد به مراکز درمانی مراجعه می نمایند و از درد، شکایت دارند متعدد هستند.

وی با بیان این که گوش درد، به دو دسته عمده تقسیم می گردد، گفت: یا داخل گوش ایجاد می گردد که دلیل آن شامل عفونت ها، التهاب هاوضرباتی است که وارد شده، یا ممکن است منشا دیگری داشته باشد و در گوش احساس گردد که ما به آن گوش درد راجعه می گوییم.

این جراح با تاکید بر این که بنا نیست هر فردی که گوش درد داشت حتما مسئله ای داخل گوش داشته باشد، ادامه داد: نکته بسیار سادهدر مورد گوش درد های دسته دوم، مفصل جلوی گوش یا مفصل گیج گاهی است که ممکن است به دلیل استفاده نامطلوب از آن یا ضربه، دچار التهاب شده باشد و دردش در داخل گوش احساس گردد، ولی خود گوش، پرده گوش، کانال گوش، سیستم شنوایی، کاملا محفوظ وبدون عیب هستند.

وی با بیان این که گوش درد ها اگر دلیل عفونی و التهابی داشته باشند، باید به طور جدی پیگیری و درمان شوند، گفت: در برخی موارداتفاق می افتد که درد های سینوسی، مفصلی، دندانی و گیجگاهی در جلوی خود گوش یا حتی درد های گردن ممکن است با گوش درد خودرا نشان دهند.

پیوندی در ادامه اعلام کرد: پیگیری گوش درد هایی که به این شکل بروز می یابند قابل اهمیت هستند. برخی بیماری های مزمن و گاهخطرناک، ممکن است گوش درد، تظاهر اولیه آن باشد.

این متخصص گوش و حلق و بینی توضیح داد: اگر منشا درد در گوش باشد درمانش سخت نیست، ولی اگر در بیرون از گوش باشد بایدبه طور جدی پیگیری گردد.

وی در انتها اظهارداشت: در مواجهه با این بیماری، باید دردِ گوش را کاهش دهیم، علل زمینه ای را از بین ببریم و از دست زدن به گوش ودست کاری کردن آن دوری کنیم. رعایت این نکات باعث می گردد سلامت کانال گوش و لاله گوش و دستگاه های اطراف گوش حفظ گردد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 2443

به "گوش درد هایی که باید جدی گرفته شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوش درد هایی که باید جدی گرفته شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید