کوچک ترین و سریع ترین ربات جهان ساخته شد

به گزارش تور ایتالیا ارزان، محققان دانشگاه هاروارد توانستند در پروژه ای پیشرفت هایی ایجاد کنند و اندازه یک ربات که با الهام از سوسک ساخته شده را کوچک و درعین حال توانایی های آن را حفظ کنند.

کوچک ترین و سریع ترین ربات جهان ساخته شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور ایتالیا ارزان به نقل از انگجت، محققان دانشگاه هاروارد توانستند در پروژه ای رباتیک موسوم به میکرو ربات متحرک دانشگاه هاروارد (HAMR) پیشرفت هایی ایجاد کنند و اندازه یک ربات که با الهام از سوسک ساخته شده را کوچک کنند.

محققان این دانشگاه ریزپردازنده کوچک میکرو ربات هاروارد (HAMR) را حتی کوچکتر کرده اند.

ربات نسل جدید که از سوسک الهام گرفته شده و تقریباً اندازه یک سکه است می تواند با سرعت 13.9 طول اجرا شود به این معنی که این ربات می تواند در هر ثانیه، با سرعت 13.9 برابر طول بدن خود طی راستا کند.

این موضوع باعث می شود ربات مذکور یکی از کوچکترین و سریعترین ربات ها به حساب آید.

این ربات که با نام HAMR-JR نامگذاری شده است، نسخه نیمه ای از نسل قبلی خود است که محققان آموزش شنا و راه رفتن در زیر آب را به آن آموزش داده اند.

کاشیک جیارام، نخستین نویسنده مقاله HAMR-JR گفت: نکته جالب در مورد این تمرین این است که ما مجبور نیستیم چیزی راجع به طرح قبلی را تغییر دهیم؛ ما ثابت کردیم که این فرآیند می تواند برای هر دستگاهی با اندازه های مختلف اعمال شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 مرداد 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1239

به "کوچک ترین و سریع ترین ربات جهان ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک ترین و سریع ترین ربات جهان ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید