کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس، هر 15 دقیقه یک قطار

به گزارش تور ایتالیا ارزان، سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از افزایش سرفاصله حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در پی شیوع کرونا خبر داد.

کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس، هر 15 دقیقه یک قطار

یوسف حجت در گفت و گو با تور ایتالیا ارزان، با بیان اینکه ستاد کرونا در تهران تصمیم بر کاهش خدمت رسانی وسایل حمل و نقل عمومی در پی شیوع کرونا گرفته است، گفت: برهمین اساسی تمام خطوط وسایل حمل و نقل عمومی پایش شدند تا میزان مسافران آنها احصا شود.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران حمل و نقل عمومی بشدت کاهش یافته بگونه ای که در پی شیوع کرونا تعداد مسافران 85 درصدکاهش یافته است، اضافه کرد: به دلیل تصمیم ستادکرونای استان تهران مبنی بر کاهش ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی سرفاصله خط مترو تهران -کرج به یک ساعت افزایش یافت و مابقی خطوط مترو نیز سرفاصله حرکت قطارها به 15 دقیقه افزایش یافت.

حجت با تاکید براینکه تعداد اتوبوس های فعال در خطوط اتوبوسرانی نیز کاهش یافته است گفت: جالب است که بدانید در این مدت تعداد مسافران مترو کاهش یافته بگونه ای که در خط فرودگاه امام خمینی(ره) در یک روز تنها سه مسافر از آن استفاده کردند یا بعضاً دیده می شود که اتوبوس ها خالی در سطح شهر تردد می کنند.

وی اضافه کرد: این سرفاصله ها تا پایان بیماری کرونا ادامه دارد اما خطوط حمل و نقل عمومی مدام پایش می شود و در صورت افزایش تعداد مسافران سرفاصله ها کاهش می یابد اما تا زمانی که تعداد مسافران به همین تعداد باشد نمی توانیم ناوگان را با تعداد بیشتر وارد شهر کنیم.

حجت در مورد آخرین شرایط اجرای طرح ترافیک در بعد از تعطیلات نوروز گفت: طرح ترافیک در شرایط کرونایی از ساعت8تا17 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: italyro.ir شناسه مطلب: 1104

به "کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس، هر 15 دقیقه یک قطار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 85 درصدی مسافران مترو و اتوبوس، هر 15 دقیقه یک قطار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید